Kolejny eksces z udziałem transseksualisty. Nagi mężczyzna wszedł pod prysznic do nastolatek

18-latek odsłonił przed dziewczętami swoje genitalia.

Zdarzenie, które miało miejsce 3 marca br., opisał w liście z 19 kwietnia Instytut Wisconsin dla Prawa i Wolności. Do samego incydentu doszło zaś w jednej ze szkół średnich w mieście Sun Prairie.

Po zajęciach z wychowania fizycznego do czterech biorących prysznic nastolatek wszedł nagle 18-letni mężczyzna, uczeń ostatniej klasy szkoły, identyfikujący się jako osoba transseksualna. Chłopak rozebrał się do naga, eksponując przed ubranymi w stroje kąpielowe dziewczętami swoje męskie genitalia. Przypomniał przy tym, że uważa się za osobę transpłciową. Zakłopotane dziewczęta szybko opuściły strefę pryszniców.

Jeden z uczniów zgłosił następnie incydent dyrekcji szkoły, która jednak początkowo nie podjęła żadnych działań. Dopiero 5 kwietnia pod naciskiem rodziców pokrzywdzonych dziewcząt władze placówki zgodziły się na spotkanie. Pięć dni później dyrektor szkoły wystosowała w kierunku jednego z rodziców maila z przeprosinami.

Kobieta przypomniała jednocześnie, iż w myśl okręgowych regulacji osoby transseksualne mają prawo korzystać z toalet płci przeciwnej (wspomniany, obnażający się uczeń wielokrotnie z tego korzystał). Należy też unikać działań mogących prowadzić do ich stygmatyzacji. Wnioski identyfikujących się jako osoby transpłciowe uczniów o zgodę na korzystanie z szatni, toalet czy pryszniców należących do płci przeciwnej są przy tym rozpatrywane indywidualnie.

Wspomniany na początku Instytut Wisconsin dla Prawa i Wolności podkreśla jednak, że w omawianej tu sytuacji naruszono przede wszystkim prawa czterech dziewcząt, w tym ich prawo do prywatności i bezpieczeństwa. Zgodnie ze stanowym prawem 18-latek, jako pełnoletni, odpowiedzieć może przed sądem za obnażanie się przed nieletnimi.

Instytut wezwał także stanowe szkoły do zapewnienia uczniom poczucia prywatności i bezpieczeństwa w obrębie placówek. W ostatnim czasie do think tanku tego dociera bowiem coraz więcej doniesień od zaniepokojonych dziewcząt i ich rodziców. Nastolatki skarżą się m.in., że są nachodzone w toaletach przez chłopców identyfikujących się jako transseksualni.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji