Seksualizujące treści znikną ze szkolnych bibliotek. Ponadpartyjne porozumienie w USA

Na mocy przegłosowanych w Teksasie przepisów, rodzice zyskają większy wgląd w treści prezentowane ich dzieciom w szkołach.

Zgodnie z uchwalonym przez teksańską Izbę Reprezentantów 21 kwietnia prawem wszystkie szkoły w stanie będą musiały wycofać ze swoich bibliotek treści o charakterze jednoznacznie seksualnym. Głosowanie w tej sprawie przyniosło w pewnej mierze ponadpartyjne porozumienie, część Demokratów poparła bowiem projekt przygotowany przez rządzących Republikanów.

Od tej pory wszystkie wzbudzające wątpliwości treści (zarówno książki, jak i publikacje graficzne) będą musiały zostać zatwierdzone do użytku przez dzieci przez Teksańską Agencję Edukacji. Wgląd w zatwierdzane treści i ich ocenę zyskają również rodzice.

Pomysł stworzenia nowego prawa narodził w roku 2021. W bibliotekach wielu szkół w USA pojawiła się wówczas książka “Gender Queer. Autobiografia” autorstwa identyfikującej się jako osoba transpłciowa Mai Kobabe. Obecność tej publikacji wśród książek dla najmłodszych wzbudziła duże kontrowersje z uwagi na bogaty materiał ilustracyjny, przedstawiający sceny o charakterze jednoznaczne seksualnym.

CZYTAJ TAKŻE: Teksas opowiada się za życiem. Miliony na wsparcie rodzin i kobiet w ciąży

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji