Teksas broni dzieci. Nowe prawo ograniczy występy drag queen dla nieletnich

Senat stanu Teksas zatwierdził wstępnie dwa projekty ustaw, które mają za zadanie chronić dzieci. Przepisy ograniczą, a nawet uniemożliwią pokazy tzw. drag queen dla małoletnich. W niektórych przypadkach takie działanie będzie uznawane nawet za przestępstwo.

Najostrzej potraktowane zostaną pokazy, których treść będzie zawierała lubieżne i niezdrowe podejście do seksu i zarazem spełniała definicję “zachowania seksualnego”. Do takich czynności należą m.in. dotykanie miejsc intymnych bądź symulowanie takiej czynności a także wykorzystywanie gadżetów seksualnych.

Jeżeli, któraś z instytucji zdecyduje się na organizację takiego pokazu, będzie groziło jej do 10 tys. dolarów kary.

Proces legislacyjny

Jak podaje marsz.info, w pierwszej wersji przepisy dotyczyły tylko występów mężczyzn przebierających się za kobiety bądź kobiet przebierających się za mężczyzn. Autor ustawy zdecydował się jednak na rozszerzenie kar na każdego kto podejmuje taką aktywność.

Rozwiązania zostały przegłosowane stosunkiem 21 do 10. Poparło ją nawet dwóch Demokratów. Jedne z nich jednak zapowiedział wycofanie swojego głosu. Drugi natomiast stwierdził, że zgadza się z rozwiązaniami, ale jego zdaniem będą one miały problem z przyjęciem w dalszym procesie legislacyjnym.

Czytaj także:

źródło: marsz.info