Marta Kubacka dziękuje za modlitwę. Mówi też o reanimacji

Marta Kubacka, żona dwukrotnego mistrza świata w skokach narciarskich, Dawida Kubackiego, podzieliła się na Instagramie poruszającym wpisem. Pokazała również zdjęcie blizny, jaka pozostała jej po ostatnim pobycie w szpitalu.

Czołowy polski skoczek przez większą część zakończonej edycji Pucharu Świata rywalizował zaciekle o palmę pierwszeństwa z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Niespodziewanie jednak 19 marca, na 5 konkursów przed końcem sezonu, Kubacki wycofał się z dalszych zmagań. Dzień później ogłosił, że jego żona, Marta, trafiła do szpitala w ciężkim stanie z powodu problemów kardiologicznych.

Sytuacja, w jakiej znalazła się rodzina Kubackich (w styczniu urodziła im się druga córeczka), poskutkowała lawiną wsparcia. Wielu fanów skoczka, znając jego przywiązanie do wiary (Dawid m.in. przed każdym skokiem czyni znak krzyża), zapewniało także o swojej modlitwie.

CZYTAJ TAKŻE: Znamy laureatów medalu św. Brata Alberta. Jednym z nich jest czołowy polski piłkarz

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

Marta Kubacka dziękuje za wsparcie

Na przełomie marca i kwietnia w mediach zaczęły pojawiać się doniesienia, iż stan żony zawodnika dość szybko poprawia się. Wreszcie 14 kwietnia Marta Kubacka opuściła szpital. Przedwczoraj (7.05) kobieta podzieliła się poruszającym wpisem na swoim koncie na Instagramie.

“Z całego serca chcę podziękować mojemu kochanemu mężowi, który poświecił cała końcówkę sezonu, aby być ze mną i wspierać mnie w walce z chorobą kosztem swojej walki o najlepsze miejsce w PŚ. Pamiętaj kochanie, że jeszcze wiele przed Tobą” – napisała.

“Dziękuje każdej osobie z rodziny, która pomogła nam w tym trudnym czasie w opiece nad naszymi dziećmi. Jeśli to czytacie, to wiedzcie, że jesteście niezastąpieni!! Nie mogę zapomnieć również o żadnej osobie, która modliła się w mojej intencji. Lista osób do wymienienia jest naprawdę bardzo, bardzo długa” – dodała Marta Kubacka.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji