Kierowca na medal. Zauważył bosego trzylatka, zatrzymał autobus i pomógł dziecku

Kierowca miejskiego autobusu w Zgierzu był świadkiem niecodziennej sytuacji. Kierując pojazdem zauważył na poboczu bosego trzylatka z psem. Nie zawahał się, zatrzymał i udzielił chłopcu pomocy. Wezwał na miejsce także policję.

Kierowca autobusu na medal

Śledczy ustalili, że chłopiec wyszedł z domu podczas, gdy jego tata spał. – Policjanci na miejscu zastali kierowcę autobusu, chłopca i jego tatę. Mężczyzna przyznał, że wrócił do domu późno z pracy i zasnął, a dziecko wyszło, bo w domu były nieprawidłowo zamknięte drzwi – powiedział portalowi tvn24.pl rzecznik zgierskiej policji aspirant Robert Borowski. Policjant dodał, że funkcjonariusze sporządzili notatkę ze zdarzenia, która zostanie przekazana sądowi rodzinnemu.

Chłopiec był zadbany a ojciec trzylatka trzeźwy. Wiceprezydent Zgierza zapowiedział nagrodę dla kierowcy. – Zachowanie tego kierowcy nie jest codziennością, a być powinno. W związku z tym wielkie brawa i wielki szacunek dla niego i oby tak dalej. Wszystkim polecam takie zachowanie – powiedział Bohdan Bączak.

Czytaj także:

źródło: tvn24.pl