“Kino NIE-letnie”: Nadużycia wobec dzieci w Norwegii

– To ratowanie dzieci czy kradzież i uprowadzanie ich w świetle bezdusznego prawa? – skarży się ojciec, który walczy o powrót swoich dzieci. Dyrektor i personel norweskiego urzędu Barnevernet bronią się, że dzieci zabierane są tylko w nadzwyczajnych przypadkach. Jak więc to możliwe, że dzieci były zabierane 4 godziny, a nawet godzinę po porodzie, jeszcze w szpitalu, bez żadnych oznak nadużyć ze strony rodziców?

Widok rodzicielskich łez sprawia, że pękają serca, a przeciwko nadużyciom w traktowaniu dzieci w Norwegii protestuje opinia publiczna w wielu krajach na świecie, na kilku kontynentach. Jednym z nich jest Polska, udzielająca azylu uciekającym z Norwegii rodzicom. Czy po latach coś drgnie, jeśli chodzi o zmiany w funkcjonowaniu owianej złą sławą instytucji?

CZYTAJ TAKŻE: Od targu niewolników do piaskownicy. Jak zmieniała się wizja dzieciństwa?

Linki do filmów:

Norway’s Stolen Children? (SBC, australijski nadawca publiczny, 2016)

Norway’s Silent Scandal (BBC, 2018)

***

Kino NIE-letnie to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie, jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i niecynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie, miłości, chrześcijaństwie, szlachetności i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji