“Chroń bezbronnych”. Amerykański sportowiec z przekazem pro-life na spotkaniu z Joe Bidenem

Prezydent USA Joe Biden znany jest ze swojej proaborcyjnej postawy. Mimo, że deklaruje się jako katolik, to finansuje kolejne aborcyjne projekty. Podczas spotkania prezydenta USA ze zwycięzcami Super Bowl jeden z zawodników postanowił zamanifestować swoje poglądy za życiem.

Harrison Butker – kopacz Kansas City Chiefs założył na spotkanie z prezydentem USA krawat z wymownym hasłem. Było na nim napisane po łacinie: Vulnerari Praesidio, co oznacza “Chroń bezbronnych”. Krawat produkuje organizacja pro-life.

Ten drobny gest został zauważony przez media na całym świecie. Sportowiec zamanifestował w ten sposób swoje poglądy, ale również dał jasny przekaz w kierunku Joe Bidena.

Joe Biden i aborcja

W przeszłości Joe Biden wyrażał swoje poparcie dla orzeczenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 roku, które ustanowiło prawo do aborcji w Stanach Zjednoczonych. Biden wielokrotnie potwierdzał swoje zobowiązanie do utrzymania tego prawa i obrony dostępu do aborcji.

Jego administracja usilnie ułatwia na wiele sposobów możliwość zabijania nienarodzonych dzieci. W Stanach Zjednoczonych głośne są także przypadki aresztowań i problemów osób, które manifestują swój sprzeciw wobec aborcji.

Biden jest katolikiem i często odwołuje się do swojej wiary jako inspiracji dla swojego życia i polityki. Wygłaszał publiczne wypowiedzi na temat swojej religijności i podkreślał znaczenie wartości katolickich, takich jak troska o ubogich, sprawiedliwość społeczna i poszanowanie godności każdej osoby. Niestety w praktyce polityk działa wbrew wartościom chrześcijańskim i religii katolickiej m.in. przez brak poszanowania życia.

Czytaj także:

źródło: mirror.co.uk, Twitter