“Teraz i Zawsze”: Jak duch św. Benedykta wciąż na nowo ożywia Kościół we Francji?

Paweł Milcarek otrzymał nagrodę im. Jana Pawła II nadaną mu przez paryski Instytut na rzecz Rodziny w Europie za książkę pt. “Z całą prostotą” będącą zapisem rozmów z benedyktynem Antoinem Forgeotem, opatem Fontgombault. Równocześnie kapituła wyróżniła m. in. kardynała Roberta Saraha, jednego z katolickich duchowych mistrzów naszych czasów.

Książka “Z całą prostotą”, choć zebrała w Polsce dobre recenzje, nie mogła liczyć na żaden laur. Tym bardziej wyróżnie dla Pawła Milcarka, w tak szczególnym kontekście, sprowokowało nas do rozmowy o roli synów duchowych św. Benedykta w Kościele francuskim. Czy Benedyktyni wciąż kształtują katolicką duchowość we Francji? Czym różni się francuskie doświadczenie z benedyktynami od doświadczenia polskiego?

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu “Teraz i Zawsze”, w którym Marek Jurek, Paweł Milcarek i Tomasz Rowiński komentują sprawy ważne teraz z perspektywy tego co ważne jest “zawsze”. I tym razem – jak w odcinku o pielgrzymce do Chartres – rzecz będzie dotyczyć najstarszej z córek Kościoła, czyli Francji.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji