Pogoda nie przeszkodziła w afirmacji rodziny. W Warszawie przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Mimo niesprzyjającej pogody i deszczu, na marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie można było zobaczyć kilka tysięcy uczestników. Pochód wyruszył z Placu Zamkowego pod pomnik Mikołaja Kopernika. W wydarzeniu wzięło udział wiele organizacji, nie zabrakło także Afirmacja.info!

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem “Dzieci przyszłością Polski” cieszył się popularnością. Przed wymarszem głos zabierali przedstawiciele różnych środowisk. W imieniu naszego portalu, swoim świadectwem dotyczącym wielodzietnej rodziny podzielił się Jan Pospieszalski.

 – Nauczyłem się m.in. współpracy, podporządkowania się, respektowania dla hierarchii, odpowiedzialności, wyrzeczenia, ofiarowania – dawania swojego czasu, uczuć – powiedział.

Podkreślił także fundamentalną wartość życia. – To, co dzisiaj przedstawiamy to przede wszystkim afirmacja życia. Życie jest czymś tak absolutnie fundamentalnym, że jeżeli nie opowiemy się po tej stronie to smutny nasz los – powiedział Jan Pospieszalski.

Po Marszu dla Życia i Rodziny wielu z uczestników wzięło udział w Mszy świętej w Bazylice Świętego Krzyża, której przewodniczył ks. Robert Skrzypczak. Kapłan mówił o wartościach rodziny. W swoim kazaniu odnosił się także do encykliki Evangelium Vitae Jana Pawła II.

– Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżniania między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia – ocenił ks. Robert Skrzypczak, cytując słowa św. Jana Pawła II.

– Multimiliarder Georg Soros, powiedział: Zasługujemy na coś lepszego niż rodzina. Czas po pandemii to doskonały moment na wprowadzenie procedur powolnego jej znoszenia – powiedział.

Poniżej przedstawiamy zapis relacji z tego wydarzenia:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji