Wstrząsające nagranie z Francji. Agresor napadł w drzwiach kobietę i dziecko [WIDEO]

Bartłomiej Piejo z Konfederacji udostępnił w mediach społecznościowych filmik z Francji. Widać na nim jak czarnoskóry mężczyzna napada na kobietę i dziecko, które próbują schować się w drzwiach.

Film wywołał oburzenie w sieci. Internauci masowo udostępniają nagranie i wyrażają swoją dezaprobatę wobec takich zachowań. Nagranie jest o tyle aktualne, że w Unii Europejskiej toczy się debata nad tzw. paktem migracyjnym.

Tzw. pakt migracyjny zawiera m.in. system “obowiązkowej solidarności”. Polega on na tym, że choć “żadne państwo członkowskie nie będzie nigdy zobowiązane do przeprowadzania relokacji”, to “ustalona zostanie minimalna roczna liczba relokacji z państw członkowskich, z których większość osób wjeżdża do UE, do państw członkowskich mniej narażonych na tego rodzaju przyjazdy”. Liczbę tę ustalono na 30 tys.

W przypadku odmowy przyjęcia imigrantów, kraj będzie musiał za każdego z nich zapłacić około 20 tys. euro kary. Polska od początku sprzeciwia się tym zapisom. Projekt jest forsowany oficjalnie przez Szwecję. Nieoficjalnie wiadomo też, że zainteresowani jego wdrożeniem są przede wszystkim Niemcy, którzy zmagają się z migrantami przyjętymi w 2015 roku.

Warto jednak podkreślić, że nie jest jasne czy napastnik przedstawiony na nagraniu jest jednym z nielegalnych migrantów. Niemniej problem przestępczości w zachodnich UE i różnego rodzaju napadów zdecydowanie wzrósł po napływie migrantów.

WIDEO:

źródło: Facebook, polskieradio24.pl