Ideologia zjada samą siebie. Dzieci identyfikują się jako zwierzęta, a nauczyciele są bezradni

Dziennik “Daily Telegraph” podał kolejne szokujące informacje. Okazuje się, że dzieci na Wyspach Brytyjskich zaczynają identyfikować się jako zwierzęta. Jednak daleko posunięte ideologizacja społeczeństwa oraz poprawność polityczna powoduje, że nauczyciele są bezradni.

W gazecie opisano incydent, który miał miejsce w poprzednim tygodniu w szkole średniej w Rye, na południu Anglii. Nauczycielka surowo upomniała dwie 13-letnie uczennice za kwestionowanie samoidentyfikacji ich koleżanki z klasy, która twierdziła, że jest kotem.

Według relacji gazety, podczas lekcji nauczycielka wyjaśniła, że istnieje wiele płci, w tym osoby agenderowe, które nie identyfikują się z żadną płcią. Gdy uczennice podważyły tę opinię, stwierdzając, że płeć można określić na podstawie cech fizycznych, takich jak posiadanie pochwy czy penisa, nauczycielka nazwała to “podłym” zachowaniem i zagroziła zgłoszeniem tego do dyrekcji.

Kolejny przypadek

W kontekście tego wydarzenia, “Daily Telegraph” informuje, że nie jest to odosobniony incydent. Gazeta donosi, że coraz częściej dzieci w szkołach identyfikują się jako zwierzęta i oczekują, że będą traktowane zgodnie z tą identyfikacją. Szkoły coraz częściej mają trudności w radzeniu sobie z takimi sytuacjami. “Daily Telegraph” podaje przykłady, takie jak uczeń w jednej ze szkół na południowo-zachodzie Anglii, który chce być traktowany jak dinozaur, lub inny uczeń w szkole średniej, który identyfikuje się jako koń. Istnieje również przypadek ucznia, który nosi pelerynę i twierdzi, że jest księżycem.

Gazeta podkreśla, że sprawa jest jeszcze bardziej złożona niż kwestionowanie własnej płci biologicznej przez uczniów i żądanie, aby nauczyciele używali zaimków odpowiadających płci, z którą się utożsamiają. Pod koniec marca premier Rishi Sunak zapowiedział wydanie wytycznych dla szkół dotyczących traktowania uczniów, którzy identyfikują się jako transseksualni, przed zakończeniem semestru letniego. Decyzja ta była reakcją na informacje, że 40% szkół średnich w Anglii akceptuje samoidentyfikację płciową dzieci bez poinformowania rodziców.

Czytaj także:

źródło: polskieradio24.pl, PAP

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji