“Jestem za życiem = pomagam”. Wyjątkowa debata

Katolicka Agencja Informacyjna we współpracy z Polską Federacją Ruchów Obrony Życia zapraszają na debatę „Jestem za życiem = pomagam!” Odbędzie się ona 22 czerwca (czwartek) o godz. 12.00 w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Celem debaty jest zaprezentowanie ogromu dzieł wsparcia dla kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka, które znajdują się w sytuacji kryzysowej.

Organizatorzy debaty – Katolicka Agencja Informacyjna oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia – pragną przedstawić wizerunek zaangażowanego obrońcy życia, który bez egzaminowania czy stawiania warunków, bezinteresownie wspiera matki w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, chroniąc też ich dzieci i w okresie prenatalnym, i po urodzeniu.

Debata za życiem

Celem debaty zatytułowanej „Jestem za życiem = pomagam!” jest zaprezentowanie ogromu dzieł wsparcia dla kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka, które znajdują się w sytuacji kryzysowej. Dzieła te prowadzą zarówno struktury Kościoła, jak Caritas Polska, jak też liczne organizacje pozarządowe skupione w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Nie są one jednak pokazywane w mediach, a co za tym idzie, duża część społeczeństwa niewiele o nich wie.

Debata odbędzie się 22 czerwca (czwartek) o godz. 12.00 w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala nr 16).

W spotkaniu udział wezmą: Magdalena Antolik – koordynatorka programów dziecięcych w Caritas Polska; Maria Drąg – koordynator pomocy kobietom Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia; Wioletta Jóźwiak-Majchrzak – zastępca dyrektora Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi; S. Ewa Jędrzejak – boromeuszka, prezes Fundacji Evangelium Vitae we Wrocławiu; ks. kan. Tomasz Kancelarczyk – wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, prezes Fundacji Małych Stópek.

Spotkanie poprowadzi Ewa Kowalewska – wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, Fundacja Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human Life International Polska.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć tutaj: