Pod dom dziecka podrzucono skrzynię. Była wypełniona słodyczami i… pieniędzmi

Prawdziwie filmowa scena miała miejsce w gminie Jedlicze w województwie podkarpackim. Pod dom dziecka im. Janusza Korczaka w miejscowości Długie ktoś podrzucił skrzynię pełną słodyczy i… pieniędzy.

W okolicach godziny 7:00 wychowawca pełniący dyżur zauważył, że pod drzwiami placówki zostaje pozostawiona duża metalowa skrzynia. Gdy podszedł i próbował skontaktować się z osobą odpowiedzialną, ta szybko oddaliła się.

Paczka dla domu dziecka

Skrzynia w całości wykonana była z metalu i zabezpieczona grubym łańcuchem oraz kłódką, na której znajdowała się kartka z napisem: “PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ. PACZKA TO DAROWIZNA. NIC GROŹNEGO.” W tym samym czasie nieznany sprawca zadzwonił do redakcji portalu krosno112.pl i przekazał kod do kłódki: 7777.

Okazało się, że przekazany kod był prawidłowy, co umożliwiło policjantowi otwarcie skrzyni. Zaskakująco skrzynia była wypełniona po brzegi słodyczami i banknotami, w sumie 100 000 zł.

Jak podaje portal krosno112.pl policja zabezpieczyła “przesyłkę” jednak pieniądze zostaną wydane na potrzeby domu dziecka.

źródło: krosno112.pl

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji