“Uderzyła mnie fala smrodu”. Nergalowi przeszkadzają dzieci ze żłobka

W jednym z mieszkań na warszawskim Powiślu znajduje się żłobek. Dzieci z placówki bawią się na terenie, który przylega do bloku. Nie podoba się to mieszkańcom. Wśród nich jest “Nergal” – Adam Darski, który nie przebiera w słowach.

Agencja PR, która reprezentuje The Village udostępniła treść maila, który miał wysłać do administracji “Nergal”. Pisze w nim m.in.: “Dzisiaj znowu obudziły mnie wrzaski dziatwy, które niosą się też po klatce. W załączeniu zdjęcie siatki pełnej pampersów, gówna. Wszedłem na klatkę i na dzień dobry uderzyła mnie fala smrodu”.

To jednak nie wszystko. Muzyk porównał dzieci do… zwierząt. “Jeśli któryś z nas zacząłby hodować kozy albo założył schronisko dla psów, sąsiedzi mieliby z tym problem”.

Aleksandra Kozera reprezentująca żłobek w wypowiedzi dla portali Onet.pl powiedziała: “Zastanawiam się, jakby wyglądała ta sytuacja, gdyby dotyczyło to dzieci z niepełnosprawnościami. Poziom dyskryminacji, z jakim się spotykamy, jest niepomierny. Gdzie znajdą miejsce te dzieci, jeśli tak je traktujemy? Najmłodsi są integralną częścią naszego społeczeństwa i mają prawo do beztroskiej zabawy”.

Sieć “The Village” udziela franczyzy, która umożliwia otwarcie własnego miejsca opieki nad dziećmi. Właściciele Wioski zakupili mieszkanie wraz z dzierżawą ogrodu, który służył jako plac zabaw.

Adam “Nergal” Darski zasłynął w przeszłości m.in. podarciem Biblii na scenie i nazwaniem Kościoła “zbrodniczą sektą”. Trafił za to do sądu. Ten jednak uniewinnił go od zarzutu obrazy uczuć religijnych.

źródło: Onet.pl

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji