Pedofil-celebryta, kilkadziesiąt ofiar i milczenie mediów. Autor “Bagna” już wkrótce na Afirmacja TV!

30 czerwca ujrzał światło dzienne wideoreportaż “Bagno” poświęcony sprawie znanego muzyka i osobowości telewizyjnej Krzysztofa S., który przez lata miał się dopuszczać czynów pedofilskich. Autor reportażu, dziennikarz Mariusz Zielke, już wkrótce gościć będzie na naszym kanale, gdzie opowie nie tylko o wynikach swojego kilkuletniego śledztwa, ale też o zmowie milczenia mainstreamowych mediów i hejcie, z jakim musiał się zmierzyć po publikacji swojego materiału.

Pierwsze informacje o pedofilskich skłonnościach Krzysztofa S. Zielke ujawnił latem 2019 r. Doniesienia tamte skończyły się wówczas dla dziennikarza czasowym sądowym zakazem publikowania informacji na temat przestępstw S.

W listopadzie 2022 r. prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko S. z powodu przedawnienia. Miesiąc później w związku z nowymi informacjami postawiła jednak muzykowi zarzut czynu pedofilskiemu w sprawie, która nie uległa przedawnieniu.

86-letni obecnie Krzysztof S. był jednym z najbardziej znanych polskich kompozytorów jazzowych i autorem muzyki filmowej. W latach 90′ współtworzył popularny muzyczny program dla dzieci “Tęczowy Music Box”, którego młodzi uczestnicy też mieli padać ofiarami pedofila. S. był w tym czasie również prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Ofiar mogą być setki

W toku przygotowań do publikacji “Bagna” Zielke uzyskał informację o przeszło 40 ofiarach Krzysztofa S., zarówno dziewczynkach jak i chłopcach. Dziennikarz podejrzewa jednak, że pokrzywdzonych mogło być o wiele więcej. Kolejne takie osoby zgłosiły się bowiem do niego już po premierze reportażu. Sprawca miał się dopuszczać swoich czynów w latach 1960-2017.

“Ujawniając tę historię i zaczynając nad nią pracować, nie zdawałem sobie sprawy, że tak naprawdę trafiłem nie tylko na największą aferę w historii polskiego show-biznesu, ale na największy skandal pedofilski w Polsce” – podkreślił Zielke w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Autor “Bagna” przyrównuje sprawę S. do przypadku gwiazdy BBC, Jimmy’ego Savile’a.

Ważnym wątkiem w reportażu dziennikarza jest zapadła wokół postępowania Krzysztofa S. zmowa milczenia mainstreamowych mediów, które nie były zainteresowane publikacją ustaleń Zielkego. Wypowiedzi w materiale odmówili mu m.in. przedstawiciele Onetu, “Gazety Wyborczej”, TVN-u, OKO.press i “Newsweeka”.

CZYTAJ TAKŻE: Pedofilia i pornografia zbyt łatwo dostępne na TikToku – donosi Forbes

Zachęcamy do oglądania reportażu “Bagno”:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji