Więzienie dla księdza pro-lifera. Bulwersujący wyrok nowojorskiego sądu

Znany ze swojej aktywności pro-life ks. Fidelis Moscinski został skazany przez nowojorski sąd na 6 miesięcy pozbawienia wolności w więzieniu federalnym. Duchowny usłyszał wyrok w związku z blokowaniem wejścia do jednej z placówek aborcyjnych sieci Planned Parenthood.

Ks. Moscinski w lipcu ub.r. zablokował drzwi do jednej z placówek na Long Island przyniesionymi przez siebie kłódkami. „Moje działania zostały podjęte, ponieważ Planned Parenthood jako organizacja zajmuje się zabijaniem. (…) Te krwawe i brutalne akty wyrządzają także wielką krzywdę duchową i psychiczną matce dziecka. Wszystkie moje działania wtedy i teraz są nakierowane wyłącznie na zapobieganie mordowaniu bezbronnych dzieci i ranieniu ich matek” – oświadczył przed sądem kapłan.

Moscinski otrzymał także karę 90 dni pozbawienia wolności za utrudnianie działań administracji rządowej oraz 15 dni za wtargnięcie na teren jednej z placówek aborcyjnych w kwietniu 2021 r. Prócz niego odpowiednio na 45 i 15 dni za to samo wykroczenie skazana została działaczka pro-life Laura Gies.

CZYTAJ TAKŻE: Nazywani naiwniakami, dziś świętują. Pro-liferzy z USA podsumowują rok bez Roe vs Wade

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji