POLECAMY! Pierwsza polska biografia Giorgii Meloni ukaże się pod patronatem Afirmacji

Wizyta Giorgii Meloni w Polsce zbiega się z wydaniem pierwszej polskiej biografii książkowej premier Włoch i szefowej konserwatywnego ugrupowania “Bracia Włosi”. Autorem książki jest Kacper Kita, publicysta i analityk, specjalista od tematyki międzynarodowej i kulturowej oraz biograf francuskiego polityka i pisarza Erica Zemmoura. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Dębogóra, a patronem medialnym publikacji jest Afirmacja.info.

Giorgia Meloni to dziś jedna z najbardziej znanych i najbardziej wyrazistych postaci europejskiej prawicy. Swój program polityczny oparła na trzech zasadach. Po pierwsze: na obronie rodziny, po drugie: na obronie narodowej i chrześcijańskiej tożsamości, po trzecie wreszcie: na obronie suwerenności państwa i bezpieczeństwa granic. Pod tymi hasłami Meloni prowadzi swoje kampanie polityczne i pod tymi hasłami wygrała wybory.

Zaprezentowana dziś książka pokazuje, kim naprawdę jest premier Włoch. Co ukształtowało ją jako człowieka i polityka? Dlaczego doświadczeni gracze, jak Silvio Berlusconi i Matteo Salvini, musieli podporządkować się 45-letniej blondynce w kraju, na czele którego nigdy wcześniej nie stała kobieta?

Kacper Kita kreśli wyważony i zarazem niezwykle intrygujący obraz pani premier, jej otoczenia oraz historyczne tło jej drogi do władzy. Czy Giorgia Meloni spełni nadzieje, które pokładają w niej miliony Włochów, ale i innych Europejczyków? Ocena będzie z konieczności zniuansowana.

CZYTAJ TAKŻE: Silvio Berlusconi, czyli nie tylko “bunga-bunga”

Giorgia Meloni – o włos od śmierci poprzez aborcję

Jak wielki wpływ na historię będzie ostatecznie miał fakt, że Giorgia Meloni przyszła jednak na świat, chociaż jej będąca w trudnej sytuacji matka była już umówiona na „zabieg” zabicia swojego dziecka, z którego zrezygnowała dopiero w ostatniej chwili? Na to pytanie nie może odpowiedzieć jeszcze ta książka.

Może jednak opowiedzieć o tym, kim jest Giorgia Meloni jako człowiek i jako polityk, zaangażowany we włoskie życie publiczne od ponad trzech dekad. Przy okazji przybliżając także pokrótce scenę polityczną słonecznej Italii. W Polsce mało znaną, choć jest to trzecie największe państwo UE i ósma największa gospodarka świata oraz kraj bliski nam kulturowo i historycznie, na przestrzeni wieków kształcący, inspirujący i fascynujący wielu przedstawicieli naszych elit. Bo to przecież nie kto inny jak Henryk Sienkiewicz pisał, że „każdy człowiek cywilizowany ma dwie ojczyzny: swoją własną i Włochy”.

Żeby jednak Włosi mogli stawać się na nowo naszymi ważnymi partnerami politycznymi czy handlowymi, musimy starać się poszerzać naszą wiedzę na ich temat. Mamy nadzieję, tak jak wyraził ją we wstępie do książki jej autor, że ta propozycja zachęci wielu do własnych dalszych poszukiwań, lektur, podróży i dyskusji.

Książka w przedsprzedaży:
➡️https://debogora.com/product-pol-2358-Meloni-Jestem…

Ebook już dostępny!
➡️https://debogora.com/product-pol-2359-Meloni-Jestem…

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji