Nieukarana zbrodnia pedofilii. Kto gwarantował bezkarność Krzysztofowi S.?

Dwa tygodnie temu opublikowano reportaż autorstwa Mariusza Zielke pt. Bagno, opisujący przestępczy proceder Krzysztofa S., który przez kilka dziesięcioleci krzywdził małoletnie osoby i wykorzystywał je seksualnie. Reportaż porusza nie tylko krzywdą dzieci, ale także bezkarnością sprawcy i nieskrępowanej możliwości wieloletniego wykorzystywania młodych. Film Mariusza Zielke jest dostępny na platformie YouTube, zostanie także wyemitowany w TVP1 i TVP Info we wtorek (18.07) o 21.30.

W rozmowie z kompozytorem i pianistą jazzowym Wojciechem Konikiewiczem szukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego Krzysztof S. mógł bez przeszkód krzywdzić dzieci.

Zobacz także:

Immunitet na pedofilię. Mariusz Zielke o filmie “Bagno”[NASZ WYWIAD]

Wojciech Konikiewicz jako były członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, którego S. był wieloletnim prezesem ujawnia również, że obok przestępstw natury seksualnej, mieliśmy do czynienia z bulwersującymi nieprawidłowościami w zarządzaniu majątkiem Stowarzyszenia.

Zbadania wymaga także wątek dot. tego, że we władzach Stowarzyszenia były osoby pokroju Krzysztofa Karpińskiego – byłego prezesa Sądu Apelacyjnego czy sędziego Jerzego Stępnia – byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Prokuratura, zdaniem naszego rozmówcy, powinna zbadać czy swoisty immunitet Krzysztofa S. nie miał związku z takimi koneksjami.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Jana Pospieszalskiego z Wojciechem Konikiewiczem.