Cenzura YouTube’a wobec Afirmacji (chwilowo) zakończona. Zobacz nasze materiały, które mogłeś przegapić

W nocy z soboty na niedzielę dobiegł końca tygodniowy ban, jakiego nasz kanał na YouTubie doczekał się po publikacji rozmowy ukazującej skutki szczepień przeciwko HPV. Zobacz ten i inne materiały, które w trakcie nałożonej blokady publikowaliśmy zastępczo na naszym kanale w serwisie Vimeo (link TUTAJ).

Blokada rozpoczęła się 8 lipca od publikacji rozmowy Agnieszki Marianowicz-Szczygieł i Jana Pospieszalskiego nt. filmu “Ofiarne dziewice”. Rozmówcy przypominali w niej o licznych zgłaszanych po szczepieniach przeciw HPV niepożądanych reakcjach, a także pytali o sens akcji szczepień przeciw wirusowi dotykającemu osoby wcześnie rozpoczynające współżycie w kraju, gdzie wiek inicjacji seksualnej należy do najwyższych w Europie. Cały materiał, który nie spodobał się YouTube’owi, możesz zobaczyć poniżej:

CZYTAJ TAKŻE: Kino NIE-letnie: „Ofiarne dziewice”. Kontrowersje wokół szczepionek przeciw HPV

We wtorek, 11 lipca, Jan Pospieszalski przeprowadził rozmowę z Mariuszem Zielke, autorem reportażu “Bagno” poświęconego pedofilskiej aktywności jazzmana i osobowości telewizyjnej Krzysztofa S. Jak to się stało, że mimo doniesień o zuchwałym napastowaniu i krzywdzeniu dzieci (które trwać miało przez kilkadziesiąt lat), dopiero w grudniu ub.r. gwiazdor ekranu usłyszał zarzuty prokuratorskie? Jak silny był „immunitet” oskarżonego o pedofilię celebryty i kto mu go zapewniał? Zobacz naszą rozmowę:

CZYTAJ TAKŻE: Immunitet na pedofilię. Mariusz Zielke o filmie “Bagno” [NASZ WYWIAD]

Jak i gdzie sięgać po pomoc w kryzysie? Jak używać dostępnej nam wszystkim apteczki – czyli pierwszej pomocy emocjonalnej i reguły 4x”Z”? Na te i inne pytania Agnieszki Marianowicz-Szczygieł odpowiadała Lucyna Kicińska, suicydolog z blisko 20-letnim stażem w pomocy osobom w kryzysie.

CZYTAJ TAKŻE: Samobójstwa dzieci i młodzieży. Jak nie dopuścić do tragedii?

O problemie imigracji rozmawiali z kolei Tomasz Rowiński, Marek Jurek i Paweł Milcarek w kolejnym odcinku cyklu “Teraz i Zawsze”. Czy zatem Polska powinna machnąć ręką na unijny mechanizm relokacji, skoro i tak ściąga pracowników? Czy powinniśmy odpuścić granicę z Białorusią, skoro sami wpuszczamy tylu Ukraińców i Pakistańczyków? Czy w ogóle Polska powinna otwierać się na obcokrajowców – poza uchodźcami? – pytali rozmówcy.

CZYTAJ TAKŻE: 130 tys. muzułmanów przyjedzie do Polski. Czy powinniśmy otworzyć się na obcokrajowców?

Lidia Sankowska-Grabczuk w swoim najnowszym wideoblogu odniosła się z kolei do skandalu, jaki wybuchł wokół syna posłanki Arent, który użył przemocy wobec swojej byłej partnerki. Żadne okoliczności nie usprawiedliwiają przemocy. Żadne czynniki nie tłumaczą rozmywania czynów przemocowych, ich wybielania i deprecjonowania wagi przewinienia – podkreślała.

CZYTAJ TAKŻE: “Tylko szarpnął i opluł”. Sprzeciw wobec przemocy to także odpowiedni język

Czy zakochanie to już miłość? Jak marzenia o zakochaniu i miłości przekładają się na rzeczywistość? Jak mądrze przeżyć zakochanie? – na te pytania próbowali odpowiedzieć goście w 4. odcinku cyklu „Inwestuj w miłość”: terapeutka Magdalena Kleczyńska oraz psycholog ks. dr Marek Dziewiecki.

CZYTAJ TAKŻE: “Inwestuj w miłość” odc. 4 – Zakochanie start-upem miłości

Prof. Grzegorz Kucharczyk zmierzył się z kolei z tematem potencjalnych konsekwencji mitologizowania historii przez Niemcy:

CZYTAJ TAKŻE: Złudzenie demokratycznych tradycji. Jak Niemcy mitologizują historię?

Na zakończenie przypominamy również nasz poprzedni zbanowany przez YouTube’a materiał – reportaż Jana Pospieszalskiego ze zbiorowego procesu lekarzy kwestionujących pandemiczne restrykcje:

CZYTAJ TAKŻE: Oskarżenie wobec lekarzy wadliwe (fotoreportaż i obszerna relacja tekstowa)

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji