3 lata więzienia za wyszarpanie torby LGBT? Bulwersująca sprawa Mariki

21-letnia Marika była młodą i aktywną społecznie studentką Politechniki Poznańskiej, która w sierpniu 2020 roku – w dniu, w którym w Poznaniu odbył się „marsz równości” – w geście protestu przeciwko ideologicznym postulatom ruchu LGBT dopuściła się wraz z trzema innymi sprawcami nieudanej próby wyszarpnięcia kobiecie lnianej torby w barwach flagi LGBT. W następstwie została oskarżona o rzekomy rozbój i próbę kradzieży torby o wartości 15 zł i skazana na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności.

Sprawą zajęło się Ordo Iuris, które wraz z innymi podmiotami zainicjowało akcję „Wolność dla Mariki”. Polega ona na skierowaniu petycji do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o ułaskawienie dziewczyny (do podpisania TUTAJ). Organizatorzy tej inicjatywy nie mają wątpliwości, że, działając w emocjach, Marika przekroczyła granice dopuszczalnej formy sprzeciwu wobec poglądów innych osób. Ma ona tego świadomość i żałuje swojego zachowania. Twórcy petycji uważają jednak, że to, co ją spotkało, jest oburzające i urągające nawet najsurowszemu poczuciu sprawiedliwości.

Szarpiąc za torbę, Marika nie spowodowała straty materialnej ani nie wyrządziła krzywdy fizycznej jej właścicielce, która uprawniałaby sąd do wydania wyroku bezwzględnego pozbawienia wolności. Inicjatorzy podkreślają, że kwalifikacja czynu Mariki jest nieracjonalna. Nie była to próba kradzieży. Motywacją dziewczyny był jej sprzeciw wobec ideologicznych postulatów ruchu LGBT.

– Nie sposób nie ulec wrażeniu, że wymierzając taką karę, poznański sąd nie kierował się jedynie oceną samego czynu, ale również względami ideologicznymi oraz osobistym stosunkiem do światopoglądu oskarżonej. Jako jedną z okoliczności obciążających Sąd uznał udzielanie się przez młodą kobietę w… Młodzieży Wszechpolskiej – największej w Polsce organizacji młodzieżowej o charakterze formacyjnym, wychowującej młode pokolenia Polaków w duchu narodowym i katolickim – czytamy na stronie inicjatywy.

Więcej na temat tej bulwersującej sprawy oraz petycji do prezydenta Andrzeja Dudy mówił adwokat Ordo Iuris Bartosz Malewski w rozmowie z Pawłem Zdziarskim na kanale Afirmacja TV. Zachęcamy do oglądania:

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczny wyrok. Sąd pozwala na przemoc wobec obrońców życia

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji