„Holy game” – obowiązkowa lektura dla młodzieży!

Najlepszy przyjaciel to ten, który zachęca do… spowiedzi? „Holy game” to powieść napisana przez grupę młodzieży pod przewodnictwem jednego z najpopularniejszych tiktokowych influencerów uwielbianego przez miliony użytkowników ks. Sebastiana Picura. Książka ta zawiera w sobie wszystko, czego dusza zapragnie. Dosłownie!

Inez ma szesnaście lat i “talent” do wplątywania się w kłopoty. Niezrozumiana przez wiecznie zajętych rodziców żyje z dnia na dzień, bez motywacji do nauki i szukania wartościowych rozrywek. Swoje urodziny świętuje z grupą znajomych, którzy nie stronią od alkoholu. Trudno się jej dziwić. Dziewczyna nie ma alternatyw. O jej urodzinach zapomnieli nawet bawiący się w tym czasie na zagranicznej wycieczce rodzice.

Napięcie w rodzinie rośnie wraz z przepaścią komunikacyjną między rodzicami a córką. Gdy oni potrafią jedynie krzyczeć, jej pozostaje tylko trzaskanie drzwiami. Inez w zemście za kolejny szlaban decyduje się na bardzo ryzykowne zachowanie, które wiele może kosztować nie tylko ją, ale też jej bliskich…

Nieznajomy przychodzi na ratunek

Kto by pomyślał, że na ratunek nastolatce przyjdzie… nieznajomy poznany w internecie? Car1s, bo taką ma ksywkę, najpierw tylko bawi się z dziewczyną w internetową grę, ale gdy się nieco zaprzyjaźniają, zaczyna jej pomagać. Najpierw w sprawach przyziemnych, ale już niebawem również w duchowych. Jako młody człowiek potrafi zachęcić Inez do wielu rzeczy, na które z pewnością nie namówiliby ją rodzice.

"Holy game". Obowiązkowa lektura dla młodzieży

Inez, tworząca wcześniej memy o św. Janie Pawle II i stroniąca od kościoła, za sprawą car1sa wchodzi w powolny proces nawrócenia. Kłopoty, które ściągnęła sobie na głowę w przeszłości, w pewnym sensie są jej sprzymierzeńcem. Dziewczyna wie, że w niektórych sprawach „może pomóc tylko cud”. Słowa car1s`a o tym, że „niebo czeka na nas od zawsze”, koją nerwy. A stąd już tylko krok do modlitwy.

Tajemniczy nieznajomy zachęca dziewczynę, by modliła się nie tylko w trudnym czasie, ale także w tych radosnych chwilach. „Mimo że od zawsze uważałam, że modlitwa nie ma większego sensu, postanowiłam spróbować” – rozważa dziewczyna. I choć na pewne namowy internetowego kolegi zgadza się tylko dla „świętego spokoju”, to realnie napełnia nim serce coraz skuteczniej. Kim jednak jest car1s? Dlaczego tak bardzo kibicuje dziewczynie w wejściu na dobrą drogę? I dokąd zaprowadzą Inez współrzędne geograficzne, które wysyła chłopak, by w końcu po wielu miesiącach internetowej znajomości umówić się z nią naprawdę?

CZYTAJ TAKŻE: Polecamy! Rewelacyjny komiks o ks. Blachnickim

God is 4 You

Autorami książki są młodzi ludzie – Małgorzata Bęben, Tobiasz Hedba, Julia Korzeniowska i Piotr Lubaś. Twórcy przygotowali książkę prowadzeni przez ks. Sebastiana Picura – kapłana, który robi furorę w sieci. Fabuła ma wszystko, co pomoże utożsamić się młodym czytelnikom z przygodami bohaterów. Młodzi piszą przecież książkę o sobie samych.

Czy autorzy przekonają odbiorców do tego, że święci i błogosławieni mogą być największymi przyjaciółmi? Tego nie wiemy. Ale kibicujemy młodym czytelnikom, obiecując, że jest to: „God4U”. A nowoczesne technologie mogą sprzyjać, jak choćby aplikacja do modlenia się… Szczegóły w „Holy game”. Gorąco polecamy!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji