Największa sieć kawiarni promuje… tzw. zmianę płci

Niedawno sieć kawiarni Costa Coffee, będąca największą w Wielkiej Brytanii i Polsce, wzbudziła kontrowersje, prezentując na swoich dostawczych samochodach obraz młodej kobiety dumnie eksponującej blizny po przeprowadzonej operacji podwójnej mastektomii, czyli usunięciu piersi w procesie związanym ze “zmianą płci”. CitizenGO zbiera podpisy pod petycją ws. zakazu promowania tzw. transpłciowości.

Działanie interpretowane jako wyraz poparcia dla tematów związanych z transpłciowością, a szczególnie transseksualizmem, nie jest pierwszym tego rodzaju przypadkiem w strategii firmy. Przedstawiony obraz pochodzi z muralu, który został stworzony dla Costa Coffee podczas festiwalu LGBT “Brighton and Hove Pride” w Anglii w minionym roku. Costa Coffee ponownie podkreśla swoje zaangażowanie w promowanie tematów związanych z transpłciowością.

Petycja do Costa Coffee

Na te informacje zareagowała platforma CitizenGO, która postanowiła zebrać podpisy pod petycją ws. zakazu promowania takich działań. Na stronie zbiórki podpisów czytamy:

“Mając ponad 145 oddziałów w Polsce Costa Coffee dominuje w naszej kulturze kawowej. Duża popularność tej firmy w naszym kraju oznacza też znaczący wpływ, zwłaszcza na naszą młodzież. Nie pozwólmy, by ich propaganda dotarła do polskich kawiarni! Nie zgadzamy się na indoktrynację młodych osób!

Jesteśmy głęboko przekonani, że firmy, zwłaszcza o takim zasięgu i wpływie, jak Costa Coffee, mają odpowiedzialność za ostrożne formułowanie swojego przekazu. Promowanie szkodliwej ideologii, która może wprowadzać w błąd i manipulować łatwowiernymi umysłami naszego młodszego pokolenia, budzi nasze głębokie zaniepokojenie. Wzywamy zarówno Phillipe’a Schaillee, Prezesa Costa Coffee w Wielkiej Brytanii, jak i Andrzeja Kacperskiego, Prezesa Zarządu w Polsce, do przemyślenia strategii marketingowej firmy.”

Podpis pod petycją można złożyć klikając w ten tekst.

Szkodliwość “zmiany płci”

Na łamach Afirmacji niejednokrotnie poruszaliśmy temat lobbowania za tzw. zmianą płci i tragedii jakie za tym się kryją.

W lipcu na naszym kanale opublikowaliśmy świadectwo Magdaleny, która kilkanaście lat temu uznała, że nie chce funkcjonować jako kobieta. Rozpoczęła terapię hormonalną i weszła w proces tranzycji, czyli usunięcia cech płciowych, typowych dla kobiety. W ślad za tym przeprowadziła także procedurę prawną, by uzyskać męską tożsamość. Wspomniana kobieta żałuje dziś swojej decyzji i próbuje odzyskać swoją naturalną tożsamość. Znalazła odpowiedniego terapeutę (co wcale łatwe nie było) i rozpoczęła proces detranzycji.

Zobacz także:

źródło: Afirmacja, CitizenGO