Loty bez dzieci. Nowa oferta linii lotniczej

Chcąc zapewnić “spokój” pasażerom, holenderskie linie lotnicze wprowadziły w samolotach “strefę bez dzieci”. Na razie rozwiązanie jest testowane na jednej linii, w której można kupić miejsce na takie loty.

Holenderskie linie Corendon Airlines ogłosiły, że na razie eksperymentalnie wprowadzą strefy tylko dla dorosłych jedynie na jednej trasie – z Amsterdamu do Curacao na Karaibach. Ta nowa usługa ma zostać uruchomiona już 3 listopada.

“Jesteśmy pierwszą holenderską linią lotniczą, która wprowadziła strefę tylko dla dorosłych. Jest ona przeznaczona dla podróżnych szukających dodatkowego spokoju podczas podróży” – powiedział cytowany przez aviation24.be i radio ZET Atilay Uslu, prezes firmy.

Strefa bez dzieci

Strefa “Only adult” zostanie umiejscowiona w przedniej części samolotu, obejmując łącznie 102 miejsca, w tym 9 foteli typu XL z dodatkowym miejscem na nogi oraz 93 standardowe fotele klasy ekonomicznej. Osoby zainteresowane korzystaniem z tej części samolotu podczas lotu będą jednak musiały uiścić znaczne dodatkowe opłaty.

Fotel XL w strefie ciszy będzie kosztował 100 euro (około 445 złotych), podczas gdy za standardowe miejsce trzeba będzie zapłacić 45 euro (około 201 złotych). Należy zaznaczyć, że ceny te dotyczą przelotu tylko w jedną stronę.

Strefa “bez dzieci” będzie oddzielona od reszty samolotu fizycznymi ścianami i zasłonami, co ma zapewnić spokój podróżnym. Ta nowa usługa będzie dostępna jedynie dla podróżujących, którzy ukończyli 16 lat.

źródło: Radio ZET

CZYTAJ TAKŻE: Ucieczki z domu albo… lizanie sedesu. Jak uchronić dzieci przed groźnymi challenge’ami?

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji