Pożary strawiły prawie całe miasto. Ocalał kościół [WIDEO]

Grecja, Teneryfa, Kanada, Hawaje… Co i rusz docierają do nas wiadomości o ogromnych pożarach, przez które tysiące osób musi opuszczać swoje domu. Wśród informacji o ludzkich dramatach można znaleźć także te dotyczące heroicznej walki z żywiołem czy ofiarnej pomocy innym. Są jednak informacje symboliczne, jak te o kościele na Hawajach.

Na wyspie Manui na Hawajach szaleją ogromne pożary. W mediach społecznościowych jest wiele filmów pokazujących skalę zniszczeń na wyspie. Tysiące osób musiało opuścić swoje domy, żeby uciekać przed żywiołem. Nie ominęło to także miasta Lahaina. Tam ogień strawił zdecydowaną większość budynków. Ocalał jednak kościół.

„To cud”

Kościół katolicki Maria Lanakila, co można tłumaczyć jako Matka Boża Zwycięska, wyszedł… zwycięsko z szalejącego pożaru. Ocalała zarówno świątynia jak i plebania. Inne budynki w mieście zostały spalone przez pożary.

Ks. Terrence Watanabe powiedział otwarcie, że dla nich „jest to jak cud”. „Kiedy oglądaliśmy wiadomości i zobaczyliśmy wieżę kościoła wznoszącą się nad miastem, był to dla nas wspaniały widok” – powiedział.

CZYTAJ TAKŻE:

Jak podaje portal lifesitenews.com w niedzielę o godzinie 13 w świątyni odprawiana jest tradycyjna Msza po łacinie. W ocaleniu świątyni wielu widzi szczególny znak.

Pożar nie oszczędził za to protestanckiego kościoła Waiola. W tym roku obchodził on swoje 200-lecie. Według informacji medialnych został całkowicie zrównany z ziemią.

Damian Zakrzewski

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji