Zasłużeni działacze na rzecz rodzin żyjących na emigracji z medalami “Pro Polonia et Ecclesia”

W trakcie VI Światowego Kongresu Rodzin Polskich i Polonijnych, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wręczył medale “Pro Polonia et Ecclesia” zasłużonym działaczom i instytucjom pracującym na rzecz rodzin żyjących na emigracji. Kongres odbywał się pod hasłem “Inwestuj w małżeństwo. Inwestuj w rodzinę”.

VI Światowy Kongres Rodzin Polskich i Polonijnych rozpoczął się w piątek w Gdańsku pod hasłem “Inwestuj w małżeństwo. Inwestuj w rodzinę”. To wydarzenie jest organizowane przez Polonijną Radę Rodziny przy delegacie KEP ds. duszpasterstwa emigracji polskiej.

Zgodnie z komunikatem przekazanym w piątek przez PAP, medale wręczone przez abp. Stanisława Gądeckiego otrzymały następujące instytucje i osoby:

  1. Ośrodek “Marianum” – Centrum Ruchu Światło-Życie w Carlsbergu, który prowadzi rekolekcje Ruchu Światło-Życie dla rodzin polonijnych i młodzieży, kursy dla narzeczonych oraz formację dla trzeźwości.
  2. Instytut Studiów nad Rodziną im. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach, który szczególnie zaangażowany jest w działalność edukacyjno-formacyjną małżeństw i rodzin polonijnych.
  3. Dom Samotnej Matki im. św. Rodziny w Chicago, prowadzony przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Dodatkowo, medale zostali uhonorowani:

  1. Ks. dr Władysław Szewczyk z diecezji tarnowskiej, inicjator szkoleń dla doradców życia małżeńskiego i rodzinnego w krajach Europy Zachodniej, który wykłada również w Instytucie Studiów nad Rodziną im. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach.
  2. Irena i Jerzy Grzybowscy, założyciele Międzynarodowego Stowarzyszenia “Spotkania Małżeńskie”, którzy prowadzą działalność na rzecz małżeństw i rodzin w krajach Europy Zachodniej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
  3. Elżbieta i Bogumił Mura, animatorzy międzynarodowego Stowarzyszenia “Spotkania Małżeńskie”, zaangażowani w duszpasterstwo małżeństw i rodzin w Niemczech.

Czytaj także:

Podczas wręczania medali, bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, podkreślił różnorodność działań Polonii i wspólnot na emigracji na rzecz rodziny. Wskazał, że odznaczenia te dowodzą zaangażowania i tworzenia miejsc wspierających rodziny. Życzył również, aby dobro kontynuowało się i aby nowe inspiracje rodziły się w sercach laureatów.

źródło: wnp.pl

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji