Wyprawka szkolna “Dobry start”. ZUS: środki trafiły już do ponad 4,2 mln dzieci

ZUS podsumował dotychczasowe efekty wyprawki szkolnej “Dobry start”. Według danych, w ramach programu wypłacono już prawie 1,3 miliarda złotych. Wniosek o takie świadczenie można złożyć do 30 listopada.

“Do tej pory Zakład wypłacił łącznie blisko 1,3 mld zł dla ponad 4,2 mln dzieci. Na bieżąco przygotowywane są kolejne wypłaty” – poinformowała prezes ZUS.

Wyprawka “Dobry start”

Pieniądze z programu “Dobry start” przysługują wszystkim uczniom w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością do 24 lat. Wsparcie jest niezależne od wysokości dochodów rodziców. 300 plus nie obejmuje jednak dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów, nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym.

Program “Dobry Start” stanowi wsparcie dla rodzin w kosztach związanych z edukacją dzieci i ma na celu zapewnić równy dostęp do edukacji niezależnie od sytuacji finansowej rodziny.

Aby otrzymać środki z programu “Dobry start”, rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Mogą to zrobić na kilka sposobów, lecz przekazanie dokumentów musi odbyć się wyłącznie elektronicznie poprzez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia i bankowość elektroniczną. Osoby, które złożyły wniosek do końca sierpnia, otrzymają przelew 300 zł najpóźniej 30 września.

Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub w listopadzie, to wypłata nastąpi w terminie dwóch miesięcy.

Czytaj także:

źródło: polskieradio24.pl