“Świętość w codzienności”. W weekend odbędzie się Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę

W dniach 23 i 24 września br. odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem “Świętość w codzienności”. Wydarzenie to będzie również okazją do refleksji nad życiem rodziny Ulmów, która została wyniesiona na ołtarze.

Ksiądz Robert Wielądek, Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Radzie Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny, podkreślił w komunikacie przekazanym Polskiej Agencji Prasowej, że tegoroczne hasło ogólnopolskiej pielgrzymki ma nawiązywać do beatyfikacji rodziny Ulmów.

“To wyjątkowe święto dla całego Kościoła. Po raz pierwszy cała rodzina została beatyfikowana, a nasza ogólnopolska pielgrzymka będzie się do tych wydarzeń odnosić. Poprzez hasło >Świętość w codzienności< pragniemy ukazać rodzinę Ulmów jako przykład życia w zwykłych okolicznościach, wykonywania zwyczajnych obowiązków i otwierania się na dar życia, co pokazuje, że świętość jest osiągalna dla każdego” – podkreślił.

Plany pielgrzymki

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin rozpocznie się w sobotę Mszą św. celebrowaną w kaplicy Matki Bożej, której przewodniczyć będzie bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP. Drugiego dnia spotkania odbędzie się konferencja wygłoszona dla uczestników przez postulatora procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów, ks. Witolda Burdę. Niedzielną Mszę św. o godzinie 11 przewodniczyć będzie metropolita przemyski, abp Adam Szal, na Szczycie Jasnogórskim. W trakcie Eucharystii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

Msza św. zainauguruje peregrynację relikwii nowych błogosławionych w diecezjach całej Polski. Ksiądz Wielądek dodał: “Relikwie pozostaną w każdej diecezji przez tydzień. Będzie to czas, aby modlić się za wszystkie rodziny, ale także okazja, aby bardziej podkreślić tematy związane z duszpasterstwem rodzin w naszych diecezjach”.

Czytaj także:

źródło: wnp.pl