Podchody pod aborcję i cenzura na uczelniach. Prof. Chazan o walce o obronę życia poczętego

Powołanie przez ministra Niedzielskiego zespołu do spraw opracowania wytycznych w zakresie procedur związanych z zakończeniem ciąży i informacja, że przesłanką do przerwania ciąży mogą być również problemy psychiczne kobiety, sprawiły, że nasza redakcja postanowiła zbadać sprawę u źródeł. Zwróciliśmy się do Ministerstwa z pytaniami, czy w pracach zespołu planowany jest udział osób zabiegających o jak najpełniejszą ochronę życia poczętego. W odpowiedzi czytamy, że „Na tę chwilę nie są planowane żadne zmiany w składzie Zespołu”.

I właśnie o tym zagrożeniu dla przestrzegania prawa chroniącego życie w fazie prenatalnej oraz możliwych nadużyciach w tej materii rozmawiam z gościem Afirmacji, prof. Bogdanem Chazanem, wiceprzewodniczącym międzynarodowej organizacji zrzeszającej lekarzy katolickich. Gość Afirmacji mówi też o manipulacjach językowych kamuflujących prawdziwą istotę aborcji.

Prof. Chazan podzielił się również planami zorganizowania konferencji naukowej poświęconej niepokojącemu zjawisku nagłego wzrostu zgłoszeń przez młodzież zaburzeń identyfikacji płci. Inicjatywa konferencji m.in. z udziałem amerykańskich ekspertów – chirurgów i endokrynologów – spotkała się jednak z odmową władz UKSW.

Dlaczego katolicka uczelnia boi się tego tematu? Czy istotnym powodem jest – jak twierdzą władze Uniwersytetu – brak odpowiednich specjalistów? Czy udział znakomitych amerykańskich uczonych nie wystarczy, by kompetentnie badać temat? Czy na UKSW także polityczna poprawność jest ważniejsza niż nauka, medycyna oparta na dowodach i ważny interes społeczny? O tym Jan Pospieszalski rozmawia z lekarzem położnikiem i ginekologiem prof. Bogdanem Chazanem.

CZYTAJ TAKŻE: [NASZ NEWS] Ministerstwo Zdrowia o składzie zespołu ds. określenia przesłanek do aborcji