Jordan Peterson ostrzega: “LGBT chce zniszczyć katolicyzm”

Kanadyjski psycholog i autor Jordan Peterson ostrzegł, że radykalni aktywiści LGBT pracują nad “zniszczeniem” katolicyzmu. Wymienił metody, jakimi tęczowe środowiska niszczą wszystko co związane z tradycją.

Peterson potępił “katolicki” system szkolnictwa w Kanadzie za przyjęcie programu LGBT i ostro skrytykował katolików, którzy ulegają żądaniom środowiskom LGBT. 

– Radykalny program LGBTETC nie mógłby być bardziej sprzeczny z doktryną katolicką, gdyby został specjalnie zaprojektowany w tym celu – powiedział Peterson LifeSiteNews.   

Zniszczyć katolicyzm

Chociaż Peterson sam nie jest katolikiem, uznał wartość katolicyzmu i Tradycji, wzywając katolików do walki o zachowanie swojej wiary. Jest również dobrze znany ze swojej miłości i zainteresowania Pismem Świętym. 

Radykałowie LGBT próbują zrobić z katolicyzmem w węższym zakresie, a chrześcijaństwem w szerszym, to samo, co robią ze wszystkimi tradycjami: zniszczyć je – oświadczył.  

– Wykorzystują do tego poczucie winy, manipulację, a także ciągłe twierdzenia o ucisku – dodał Peterson.  

– Katolicy zbyt śpiący lub naiwni, by to zauważyć, lub skłonni do współpracy z powodu wezwań do współczucia, to “pożyteczni idioci” uczestniczący we własnym upadku – ostrzegł.  

Komentarze Petersona są odpowiedzią na zeszłotygodniowe oświadczenie Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Ontario, w którym potępiono premiera Douga Forda za… obronę uczniów przed indoktrynacją LGBT. 

„Niedawne komentarze premiera Forda, w którym oskarżano władze szkolne i nauczycieli o „indoktrynowanie” uczniów poprzez ochronę prawa uczniów do używania wybranych przez nich zaimków płciowych, są haniebne, lekceważące i potencjalnie szkodliwe” – czytamy w oświadczeniu. 

“Używanie zaimków związanych z płcią ma głęboko osobisty charakter i ma kluczowe znaczenie dla tożsamości danej osoby” – kontynuowano w oświadczeniu. Chodzi oczywiście o płeć “odczuwaną”.

Czytaj także:

źródło: lifesitenews.com