Mariusz Zielke zapowiedział “Bagno 2”. Zobacz zwiastun:

Mariusz Zielke poruszył opinię publiczną swoim filmem “Bagno”, w którym ujawnił szokujące fakty na temat pedofilii w środowisku artystycznym i zmowy milczenia, jaka miała miejsce w mediach wokół tej sprawy. Teraz dziennikarz zaprezentował zwiastun do drugiej części swojego filmu.

W reportażu “Bagno” dziennikarz poruszył temat znane jazzmana Krzysztofa S. Wcześniej autor chciał zainteresować tym tematem duże media. Jednak bez skutki. Udziału w dokumencie Zielkego odmówili: redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk, Jarosław Kurski i Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”, redaktor naczelny TVN Michał Samul, redaktor naczelny „Press” Andrzej Skworz, redaktor naczelny OKO.PRESS Piotr Pacewicz, a także znani antykościelnej krucjaty bracia Sekielscy. Tomasz Sekielski jest redaktorem naczelnym „Newsweeka”.

– Mam wrażenie, że po prostu właśnie tych kwestii, o których pan mówi, czyli pedofili w innych środowiskach, w ogóle nie dotykamy, z różnych przyczyn. Jak sądzę, nie są one atrakcyjne, tak jak atrakcyjna jest pedofilia w Kościele – mówi w filmie Tomasz Krzyżak, dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

Zielke w filmie ujawnił, że S. nie tylko dotykał dzieci, ale w kilku przypadkach dopuścił się gwałtów. W filmie „Bagno” opublikowane zostały rozmowy z ofiarami S. Premiera zwiastuna drugiej części dokumentu zbiegła się z wyrokiem sądu oddalającym powództwo S. przeciwko dziennikarzowi.

W wyniku reportażu Mariusza Zielke doczekaliśmy się aktu oskarżenia wobec sprawcy i perspektywy osądzenia przez niezawisły sąd przestępstw, jakich wobec nieletnich dopuszczał się znany jazzman.

Sam dziennikarz był także kilkukrotnie gościem Afirmacji. W jednej z naszych rozmów zapowiedział powstanie kolejnej części reportażu. Opowiedział nam m.in. o zarzutach dotyczych nauczyciela muzyki z Lublina Jana Alfreda K. I tu, podobnie jak w sprawie Krzysztofa S., sprawca przez dziesięciolecia pozostawał bezkarny.

Rozmowę z autorem możecie Państwo obejrzeć tutaj: [NASZ WYWIAD] Nie tylko Krzysztof S. Mariusz Zielke na tropie kolejnych zwyrodnialców.

Poniżej prezentujemy zwiastun “Bagno 2”.