Przedpremierowy dostęp do filmu o konferencji w Wersalu

Film przedstawia proces, który doprowadził do podpisania traktatu wersalskiego przez Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego oraz odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Przewodnikiem po historii i narratorem w filmie jest ceniony prof. Grzegorz Kucharczyk.

Do realizacji filmu wykorzystano zdjęcia filmowe z udziałem aktorów, zrealizowane przez zespół producencki pod kierownictwem Krzysztofa Nowaka i w reżyserii Jacka Januszyka.

Przedpremierowy dostęp do filmu o Kongresie Wersalskim

Przewodnikiem po historii jest w filmie prof. Grzegorz Kucharczyk, autor m.in. monografii poświęconej Kongresowi Wersalskiemu, syntezy dziejów Polski oraz podręcznika do nauki historii. Jest on narratorem wydarzeń mających miejsce na Kongresie oraz działań Romana Dmowskiego, głównego bohatera tego filmu, które doprowadziły do odzyskania niepodległości i odbudowania państwa.

Koszt przygotowania i realizacji scen filmowych był współfinansowany przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej w ramach Funduszu Patriotycznego. Postprodukcja została sfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

DOSTĘP DO PRZEDPREMIEROWEGO MATERIAŁU: