Wstrząsające wyznanie Britney Spears. Gwiazda mierzy się z syndromem poaborcyjnym

Britney Spears w swoich wspomnieniach wyznała, że wiele lat temu dokonała aborcji po tym, jak odkryła, że ​​jest w ciąży z dzieckiem innego piosenkarza Justina Timberlake’a, a ikona popu zapamiętała to jako jedną z najbardziej “bolesnych rzeczy”, jakich kiedykolwiek doświadczyła.

Gwiazda spotykała się z Timberlake’em w latach 1999-2002, kiedy to para ponownie spotkała się jako nastolatka. W swoich wspomnieniach The Woman in Me, których premiera zaplanowana jest na 24 października, piosenkarka twierdzi, że ciąża nie była zaskoczeniem, ponieważ była wtedy zakochana w Timberlake’u. 

Presja na aborcję

Według fragmentów książki opublikowanej we wtorek przez magazyn People , Spears chciała założyć rodzinę z Timberlake’em. Choć opisała ciążę jako „niespodziankę”, zauważyła również, że nie była to dla niej „tragedia”. 

„Ale Justin zdecydowanie nie był zadowolony z ciąży” – napisała Spears. “Powiedział, że nie jesteśmy gotowi na dziecko w naszym życiu, że jesteśmy o wiele za młodzi”.

Piosenkarka napisała, że ​​Timberlake był pewien, że nie chce zostać ojcem, dodając, że gdyby decyzja należała wyłącznie do niej, nigdy nie zdecydowałaby się na aborcję i urodziłaby dziecko. 

Do dziś jest to jedna z najbardziej bolesnych rzeczy, jakich doświadczyłam w życiu” – napisała Spears. 

Według People, była nastoletnia gwiazda popu ma dwójkę dzieci ze swoim drugim mężem, Kevinem Federlinem. Jej dwaj synowie, Sean Preston i Jayden James, są nastolatkami. 

Odnosząc się do tego wyznania Kristan Hawkins, przewodnicząca organizacji Students for Life of America i Students for Life Action, zacytowała  badanie opublikowane w maju przez pro-life Charlotte Lozier Institute, z którego wynika, że ​​87% uczestniczek spotkało się z jakąś formą presji interpersonalnej, aby przerwać ciążę. 

W badaniu wzięło udział 1000 Amerykanek w średnim wieku, w tym ponad 200 respondentek, które zgłosiły, że doświadczyły aborcji. Z wyników wynika, że ​​prawie 70% uczestniczek przyznało, że spotkało się z presją, aby przerwać ciążę i że aborcja jest niezgodna z wyznawanymi przez nich wartościami. 

Zobacz również:

źródło: thechristianpost.com

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji