Poruszająca deklaracja kardynała. Zaoferował siebie w zamian za zakładników Hamasu

Kardynał Pierbattista Pizzaballa zaoferował siebie w zamian za zakładników Hamasu. „Nie będzie to problemem, jeśli dzięki temu dzieci będą mogły się uwolnić i wrócić do domu” – odpowiedział katolicki łaciński patriarcha Jerozolimy na pytanie dziennikarza podczas włoskojęzycznej internetowej konferencji prasowej 16 października. „Z mojej strony jest taka gotowość” – dodał.

“Aby znaleźć wyjście z obecnej sytuacji, konieczny jest powrót zakładników” – powiedział kard. Pizzaballa. Duchowny wyraził nadzieję, że jego gest mógłby być konkretnym elementem mogącym doprowadzić do zahamowania obecnego rozwoju sytuacji. „W przeciwnym razie bardzo trudno będzie zatrzymać ten rozwój” – powiedział łaciński patriarcha Jerozolimy, nawiązując do spodziewanej ofensywy naziemnej Izraela w Strefie Gazy.

Do uwolnienia zakładników przez Hamas wezwał również papież Franciszek. Rolę Watykanu jako mediatora w tej sprawie zaproponował sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin. Kard. Pizzaballa podkreślił, że Stolica Apostolska chce postarać się o to, aby mogła powrócić przynajmniej część uprowadzonych. Zauważył jednocześnie, że z Hamasem trudno jest rozmawiać.

Organizacja terrorystyczna zaatakowała Izrael 7 października przy pomocy ostrzału rakietowego i rajdów naziemnych bojówek. Napastnicy zamordowali około 1,5 tys. osób i uprowadzili do Strefy Gazy kolejnych 200, w tym ok. 20 dzieci. Izrael odpowiedział kontratakami skoncentrowanymi na kontrolowanej przez Hamas Strefie Gazy. W ich wyniku śmierć poniosło już przeszło 4,5 tys. osób. Do starć z oddziałami Hezbollahu doszło również na granicy z Libanem.

Za: KAI

CZYTAJ TAKŻE: Skala terroryzmu ciągle jest ogromna. Czy polskie rodziny mogą spać spokojnie?

OGLĄDAJ TAKŻE: