“Dość szaleństwa, które przejmuje nasz kraj”. Koniec z genderowym słownictwem w Arkansas

Gubernator Arkansas Sarah Huckabee Sanders podpisała dekret zakazujący rządowi stanowemu słów “antykobiecych”, co jej zdaniem jest konieczne, aby zapewnić, że kobiety nie będą już “schodzić na dalszy plan poprawności politycznej”. Oznacza to koniec słów gender.

Zarządzenie wykonawcze zawiera listę „wykluczających i seksistowskich terminów”, które „należy zastąpić dokładnymi, afirmującymi kobiety alternatywami”. 

Zarządzenie ws. gender

Zarządzenie wykonawcze stanowi, że „wszystkim urzędom, departamentom, zarządom i komisjom stanowym zabrania się używania wykluczającego, seksistowskiego języka w oficjalnych sprawach władz stanowych, ze skutkiem natychmiastowym”. Zawiera deklaracje, że „są rzeczy, które mogą zrobić tylko kobiety – na przykład dokonać cudu narodzin” oraz że „rząd powinien odrzucić język, który ignoruje, podważa i wymazuje kobiety”. 

Rozporządzenie wykonawcze instruuje urzędy stanowe, aby używały określeń „kobiety w ciąży” lub „matka w ciąży” zamiast „osoby w ciąży” lub „osoba w ciąży”, „karmienie piersią” zamiast „karmienie piersią”, „karmienie piersią” w przeciwieństwie do „ciała”. karmiona” lub „osoba karmiona”, „mleko z piersi” zamiast „mleko kobiece”, „matka rodząca” zamiast „osoba rodząca” lub „osoba rodząca” oraz „kobieta” lub „kobiety” zamiast „osoba miesiączkująca”, „miesiączkująca ludzie”, „rodziciel”, „womxn” lub „womyn”. 

W otoczeniu innych kobiet, gdy rozmawiała z mediami przed podpisaniem zarządzenia, Sanders oświadczyła: „Wszystkie jesteśmy tutaj, aby szczerze powiedzieć, że mamy dość”. W szczególności Sanders szczegółowo opisała, jak ona i kobiety, które dołączyły do ​​niej na podium, widziały „wystarczająco dużo prób wymazania kobiet i dziewcząt, wystarczająco dużo zaprzeczania naszym biologicznym różnicom od mężczyzn i dość szaleństwa, które przejmuje nasz kraj”. 

Czytaj także:

źródło: christianpost.com