Ponad 2 tys. osób na Pielgrzymce Świętej Rodziny. Tradycjonaliści maszerowali w USA

Ponad 2 tys. osób uczestniczyło w sprawowanej przez kard. Raymonda Burke’a Eucharystii na zakończenie tradycyjnej katolickiej pielgrzymki w Oklahomie. Pielgrzymka Trzech Serc w Oklahomie jest amerykańską wersją pielgrzymki do Chartres.

Amerykańscy organizatorzy przybyli do Francji w Zielone Świątki, aby skorzystać z rad organizatorów z Notre-Dame de Chrétienté. Amerykańska pielgrzymka trwa dwa dni i jest poświęcona Najświętszemu Sercu Jezusa, Niepokalanemu Sercu Maryi i Najczystszemu Sercu Świętego Józefa. Chodzi o Świętą Rodzinę, a zatem o znaczenie rodziny w czasach, gdy tradycyjna rodzina jest atakowana ze wszystkich stron.

Pielgrzymka Trzech Serców została zainicjowana w 2019 r. przez trzech ojców w odpowiedzi na różne problemy dotykające świat. Marc Robinson, jeden z założycieli, powiedział: “Zamiast narzekać na świat, lepiej pokazać coś pięknego i pozytywnego”.

Marc nawiązał kontakt z mnichami z Clear Creek, opactwa założonego przez benedyktynów z francuskiego Fontgombault, co dało początek obecnej formie pielgrzymki. Pielgrzymka rozpoczęła się od zaledwie 12 chłopców i ich ojców, a w ciągu ostatnich czterech lat szybko się rozrosła.

Obecnie pielgrzymka przyciąga ponad 2 tys. uczestników z 43 stanów USA, a nawet innych krajów, którzy co roku podróżują do Oklahomy. Integralną częścią pielgrzymki jest tradycyjna codzienna łacińska msza św.  W tym roku Pielgrzymkę Trzech Serc rozpoczął 12 października ojciec Philip Anderson O.S.B., opat opactwa Clear Creek. Następnego dnia pielgrzymi dotarli do klasztoru, gdzie mszę św. na zakończenie pielgrzymki odprawił kard. Raymond Burke.

CZYTAJ TAKŻE: Tradycjonaliści pielgrzymują w Wielkiej Brytanii. Wyruszyła ich rekordowa liczba

OGLĄDAJ TAKŻE: