“Za dużo seksu w serialach!” – skarżą się młodzi. Zaskakujące wyniki badania w USA

Aż 47,5% Amerykanów w wieku 13-24 uważa, iż w obecnych filmach i serialach zbyt wiele jest wątków opartych na relacjach seksualnych – taki rezultat przyniosło w tym roku badanie “Teens&Screens” (“Nastolatki i ekrany”) przeprowadzane corocznie przez The Center for Scholars & Storytellers, jeden z instytutów badawczych Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Przeszło połowa (51,5%) ankietowanych pragnęłoby oglądać produkcje, gdzie większy nacisk położony jest na relacje przyjacielskie i platoniczne. 39% z kolei chciałoby, aby więcej bohaterów filmowych było aseksualnych.

“Wiemy, że młodzi ludzie cierpią z powodu epidemii samotności. Podczas gdy niektórzy twórcy wykorzystują seks i romans jako drogę na skróty do budowania relacji między postaciami, Hollywood powinno zrozumieć, że nastolatki chcą historii odzwierciedlających pełne spektrum relacji” – skomentowali rezultaty badania jego autorzy.

Zauważyć trzeba jednak, że zgodnie z tymi rezultatami młodzi Amerykanie w dalszym ciągu najchętniej wybierają filmy i seriale traktujące o imprezach, spożywaniu alkoholu i zażywaniu narkotyków, imigrantach, a także o osobach tzw. niebinarnych i LGBTQ.

CZYTAJ TAKŻE: Wychowanie czy seksualizacja? Normy obyczajowe jako najlepsza ochrona

OGLĄDAJ TAKŻE: