Zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu “Piórem i lutnią”

Już dziś, 9 listopada o 18:30 w siedzibie Fundacji św. Benedykta (Poznań, Al. Wielkopolska 43) odbędzie się projekcja nowego filmu Krzysztofa Nowaka: “Wiesław Chrzanowski. Lekcja polityki polskiej” oraz rozmowa na jego temat.

“Lekcja polityki polskiej” to film biograficzny o Wiesławie Chrzanowskim – prawniku, żołnierzu Armii Krajowej, powstańcu warszawskim, więźniu politycznym w czasach stalinowskich, opozycjoniście w okresie PRL, wychowawcy i mistrzu młodzieży tworzącej Ruch Młodej Polski w latach ’70 i ’80, doradcy Prymasa Stefana Wyszyńskiego, doradcy i autorze statutu Solidarności, pierwszym Marszałku Sejmu w wolnej Polsce, założycielu i pierwszym prezesie Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, pośle, senatorze, ministrze sprawiedliwości i prokuratorze generalnym w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, kawalerze Orderu Orła Białego, uczestniku i świadku kilkudziesięciu lat polityki w Polsce. Film opowiada o życiu, postawach i poglądach, myśli politycznej Wiesława Chrzanowskiego.

Po projekcji filmu nastąpi rozmowa i dyskusja z udziałem Krzysztofa Nowaka (twórcy filmu) oraz Bogusława Kiernickiego (prezesa Fundacji św. Benedykta). Zgodnie z formułą cyklu “Piórem i lutnią” nie zabraknie też elementu muzycznego. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Otwarte okna – szkice z kultury humanizmu katolickiego. Spotkanie autorskie z Pawłem Milcarkiem

Kolejne spotkanie cyklu “Piórem i lutnią” odbędzie się 13 listopada (poniedziałek) o godz. 18:30 w siedzibie Fundacji św. Benedykta (Poznań, Al. Wielkopolska 43). Tym razem naszym gościem będzie dr Paweł Milcarek – filozof, redaktor naczelny Christianitas oraz autor książki “Otwarte okna” (Wydawnictwo Dębogóra 2023). Podczas wieczoru literackiego odbędzie się prezentacja tematu książki oraz rozmowa na jej temat – z możliwością zadawania pytań w drugiej części spotkania. Typowo dla cyklu “Piórem i lutnią” nie zabraknie też akcentu muzycznego. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Giorgia Meloni. Czy prawica w Europie ma przyszłość? Spotkanie z Kacprem Kitą

Poznański salon literacki zaprasza na spotkanie z cyklu “Piórem i lutnią” we wtorek, 14 listopada o godz. 18:30 w siedzibie Fundacji Św. Benedykta (Poznań, Al. Wielkopolska 43). Tym razem naszym gościem będzie Kacper Kita – publicysta Nowego Ładu oraz autor książki “Meloni. Jestem Giorgia” (Wydawnictwo Dębogóra 2023). Spotkanie wychodzące od tematu tej biograficznej książki o premier Włoch dotyczyć będzie postaci Giorgii Meloni oraz szerzej polityki we Włoszech i Europie. Wydarzenie będzie miało charakter rozmowy, w drugiej części oddamy zgromadzonym uczestnikom możliwość zadawania pytań naszemu Gościowi. Typowo dla cyklu “Piórem i lutnią” nie zabraknie też akcentu muzycznego. Wstęp wolny.

***

Organizatorem cyklu “Piórem i lutnią – poznański salon literacki” jest Wydawnictwo Dębogóra. Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.