Ks. Grzegorz Bliźniak: wkraczamy już w czas Apokalipsy

“To książka, która ma budzić nasz niepokój, odwołując się do alarmujących zdarzeń dzisiejszego świata. Jesteśmy coraz bliżej czasów, w których doświadczymy tego, o czym pisał Święty Jan w Apokalipsie” – mówi duchowny w rozmowie z Krzysztofem Gędłkiem w książce „Nawracajcie się, natychmiast!”. Tłumaczy też, jak powstrzymać Antychrysta.

Rozmówca Krzysztofa Gędłka, ksiądz Grzegorz Bliźniak tworzy wspólnotę Misjonarzy Jezusa Miłosiernego. W zamyśle księdza Michała Sopoćko, duchowego przewodnika świętej siostry Faustyny, miała to być wspólnota kapłanów głoszących orędzie Bożego miłosierdzia, mająca być właśnie wspólnotą na czasy ostateczne. Kapłan Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej jest też rekolekcjonistą i misjonarzem.

Ostateczna bitwa rozegra się o rodzinę

Duchowny przywołuje znaki, które świadczą o zbliżającej się Apokalipsie. To choćby gwałtownie rozprzestrzeniająca się cywilizacja śmierci, pod postacią aborcji. Jej ilości na świecie, ale i ideologii wokół mordów nienarodzonych, akceptowanych przez coraz szersze gremia. Również… kościelne. Ks. Bliźniak przytacza choćby słowa arcybiskupa Vincenzo Paglia, szefa Papieskiej Akademii Życia, który uznał aborcję za fundament życia społecznego we Włoszech i odmówił dyskusji na ten temat. Kolejnym znakiem jest oczywiście rozpad rodziny, dyskusyjność płci i stawianie siebie w miejsce Boga.

CZYTAJ TAKŻE: Franciszek nie stał się papieżem cywilizacji życia. Dziesięć lat pontyfikatu

„To człowiek decyduje dzisiaj o swojej płci, o powołaniu, o całej swojej tożsamości. Sam określa, kim jest, i uważa w dodatku, że może to dowolnie zmieniać i modelować” – mówi ksiądz, dodając, że z tego przekonania czerpie kultura LGBT. Pada też teza, że ostateczna bitwa między Bogiem a szatanem rozegra się o rodzinę, a wspomniane zmiany antropologiczne wpisane są w zapowiedź z Fatimy.

Strzeż się dialogu dobra ze złem

Ks. Grzegorz Bliźniak tłumaczy również, jak zwyciężyć z Antychrystem. Niezwykle ciekawa jest jego sylwetka, rysowana przez duchownego, oraz jego metody działania. Jedną z takich zaskakujących cech ma być ta, że Antychryst jest „dialogistą”. Czyli namawia do dialogu między wartościami i antywartościami, tworzy mosty między dobrem a złem.

W wielu poruszanych w książce tematach przewija się wątek nauczania papieża Benedykta XVI. Odejście Ojca Świętego nazywane jest przez ks. Bliźniaka „wielkim dramatem”, a Kościół po takiej stracie jest teraz „biedny”.

Instrukcja orędzia Bożego na czas Apokalipsy

Lekturę książki „Nawracajcie się, natychmiast!” można potraktować jak elementarz zagrożeń współczesnego świata i instrukcję, jak żyć orędziem Bożego Miłosierdzia przy końcu czasów. W obliczu kryzysów, krwawych konfliktów zbrojnych, rosnącego napięcia, niekontrolowanej migracji, czy jawnych prowokacji mocarstwa grożącego wojną atomową, to szczególnie potrzebna publikacja. Pokazuje ona bowiem, „jak obronić swoją duszę i dusze bliskich w zbliżającym się czasie próby dla Kościoła i triumfu Antychrysta”.

ZOBACZ TAKŻE: