Problemy psychiczne młodych? W takich rodzinach występują znacznie rzadziej

Według najnowszego badania Instytutu Gallupa dzieci rodziców o konserwatywnym światopoglądzie mają około 17% większą szansę na uniknięcie problemów natury psychicznej. Rodzicie zostali w badaniu zapytani o poglądy polityczne.

Instytut Gallupa jest najstarszą na świecie placówką naukową, która zajmuje się badaniem opinii społecznej. Organizacja została założona w 1935 roku przez George’a Gallupa. Jest to pierwowzór dla innych ośrodków badania opinii społecznej, które powstały na całym świecie. Działalność Instytutu Gallupa położyła również podwaliny pod współczesny marketing polityczny.

W najnowszym badaniu Instytutu okazało się, że poglądy polityczne rodziców mogą nie pozostawać bez konsekwencji dla dzieci. Dane, które zostały zebrane w czerwcu 2023 roku pozwoliły naukowcom dojść do ciekawych wniosków.

Według badania Instytutu Gallupa konserwatywni i bardzo konserwatywni rodzicie są “najbardziej skłonni do przyjmowania praktyk rodzicielskich związanych ze zdrowiem psychicznym nastolatków“. Oznacza to, że statystycznie częściej rodzice o konserwatywnych poglądach politycznych przyjmują postawę aktywną kiedy ich potomstwu dolegają problemy natury psychicznej. Przekłada się to również na lepszą kondycję psychiczną tych dzieci względem ich rówieśników, którzy pochodzących z domów mniej konserwatywnych – czy po prostu lewicowo-liberalnych.

W przypadku nastolatków, których rodzice są bardzo konserwatywni, prawdopodobieństwo dobrego lub doskonałego zdrowia psychicznego jest o 16–17 punktów procentowych wyższe w porównaniu z rówieśnikami, których rodzice są bardzo liberalni – czytamy w raporcie – Tylko 55% nastolatków o liberalnych rodzicach stwierdziło dobry lub doskonały stan zdrowia psychicznego w porównaniu z 77% nastolatków o konserwatywnych lub bardzo konserwatywnych rodzicach.

Badanie zostało przeprowadzone w roku 2023 na reprezentatywnej liczbie osób. Wzięło w nim udział 6643 rodziców i 1580 nastolatków z USA.

źródło: Institute for Family Studies – Gallup Organization / hejto.pl

CZYTAJ TAKŻE: Czy Biden chce ograniczyć adopcję dla chrześcijan? Republikanie grzmią!

ZOBACZ TAKŻE: