Sądzicie, że waszego małżeństwa nic już nie uratuje? Przyjedźcie na to spotkanie

Pary małżeńskie pragnące “odświeżyć” swoje małżeństwo, a także takie, które sądzą, że “już nic im nie pomoże”, mogą w dn. 2-4 lutego skorzystać ze spotkania rekolekcyjnego z cyklu “Małżeńskie drogi”. Prócz części duchowej organizatorzy przewidują poradnictwo z udziałem wykwalifikowanych w świadczeniu pomocy małżeństw z długim stażem.

Lutowe spotkanie rekolekcyjne odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach k/Warszawy, założonym przez bł. Matkę Różę Czacką. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 2 lutego, o godz. 17.30 i będzie trwać do godz. 14.30 w niedzielę, 4 lutego. Główne tematy rekolekcji: Jak rozmawiać by się zrozumieć?; Jak „odkurzyć” swoje małżeństwo? oraz Po co Bogu nasze małżeństwo? Zapisy: Jacek Borowiecki, tel. 512-096-197, mail: malzenstwo@malzenstwo.pl. Każde małżeństwo ma zapewniony osobny pokój.

***

Wspólnota „Małżeńskie Drogi” powstała 21 lat temu. To grupa około 70 par małżeńskich-animatorów, oraz kilkunastu księży prowadzących wydarzenia dla małżeństw i narzeczonych w różnych formach: rekolekcji, warsztatów, spotkań. Mają one jeden cel: ukazać wartość małżeństwa oraz pomóc budować jedność małżeńską opartą na dialogu, zaufaniu i przebaczeniu. Animatorzy opierają się na własnym świadectwie i doświadczeniu. W ciągu roku “Małżeńskie Drogi” przygotowują także do sakramentu małżeństwa około 600 par narzeczonych, prowadząc rekolekcje dla ok. 150 małżeństw.

Spotkania wspólnoty odbywają się raz w miesiącu na terenie klasztoru sióstr franciszkanek przy kościele św. Marcina przy ul. Piwnej 9/11 na Starym Mieście w Warszawie lub w domach członków wspólnoty. Na spotkaniach poruszane są tematy związane z budowaniem więzi, dialogiem, bliskością, tworzeniem rodziny, relacjami między małżonkami i światem.

Od 6 lat wspólnota organizuje również spotkania dla młodych małżeństw sakramentalnych (do 5 lat stażu), czyli blisko roczne seminarium “Słowa do Pary”, które zaczyna się w październiku i trwa do czerwca. Jego celem jest umocnienie młodych małżonków w ich powołaniu. Po tym czasie zawiązuje się grupa zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw skupiająca kilkanaście par. Takich grup powstało w ciągu ostatnich lat już kilka. Grupom młodych małżeństw towarzyszą animatorzy wspólnoty “Małżeńskie Drogi”. Zapisy i dodatkowe informacje o spotkaniach dostępne są u Mai i Ignacego Święcickich pod mailem: slowadopary@malzenstwo.pl.

Po całorocznym kursie organizowany jest w okresie letnim kilkudniowy wspólny wyjazd, na który można przyjechać wraz z dziećmi. Podczas wyjazdów wakacyjnych jest czas na rozmowy, ale także modlitwę i wspólną mszę świętą. Jest też czas na rekreację: kąpiele w jeziorze, spacery po lesie, jazdę na rowerze i zabawę z dziećmi. Dopełnieniem dnia jest wieczorne ognisko.

Na stronie internetowej “Małżeńskich Dróg” osoby zainteresowane mogą znaleźć teksty, wystąpienia i artykuły związane z małżeństwem, narzeczeństwem i rodziną w Kościele. Tam też znaleźć można więcej informacji o samej wspólnocie: www.malzenstwo.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Jak bardzo destrukcyjny jest rozwód? Szokujący raport z Australii

OGLĄDAJ TAKŻE: