ALE rodzina: Dom pełen skarbów

“Zaczynaliśmy od buntu nastolatków, a skończyliśmy na pieluchach” – w ten sposób najlapidarniej opowiadają historię swojej licznej rodziny Magda i Łukasz. Adopcyjni rodzice po przyjęciu pod swój siódemki dzieci doczekali się biologicznego syna.

Gdy dowiedziałem się o tej rodzinie, postanowiłem ich odnaleźć i zaproponować nagranie z nimi reportażu. Zadzwoniłem i w pierwszej rozmowie usłyszałem raczej niepewność i zakłopotanie niż entuzjazm. Nie rezygnowałem, choć zdawałem sobie sprawę, że kwestia adopcji jest bardzo delikatna. Po jakimś czasie, gdy zdążyli się naradzić, a może też obejrzeć inne moje filmy, usłyszałem “TAK”.

Upłynęło kilka dni i zaparkowałem pod piękną, nowoczesną willą w podwarszawskiej, leśnej miejscowości… Był ze mną Emil – świetny, młody filmowiec. Wnosiliśmy na kilka razy statywy, lampy, kamerę, oswajając już troszkę stremowanych gospodarzy. Ale gdy z pokoju do holu wybiegły maluchy, dystans natychmiast ustąpił.

Wkrótce siedzieliśmy na wygodnych kanapach w pięknym salonie przy kominku – Emil dyskretnie przygotowywał sprzęt, a ja oswajałem Magdę i Łukasza, omawiając nagranie… Opowiedzieli mi poruszająca historię, która jest gotowym scenariuszem na serial. Na razie przygotowaliśmy tylko krótką formę. Mam nadzieję, że udało się w niej zawrzeć to, co najważniejsze. Czułość i odpowiedzialność rodziców, którzy stworzyli Dom Pełen Skarbów.

ZOBACZ REPORTAŻ Z CYKLU ALE RODZINA:

CZYTAJ TAKŻE: Film z cyklu “ale Rodzina!”. Z rodziną na szczyt – Agnieszka i Piotr Cudzichowie