Aktorka ze spektaklu pro-life nagrodzona!

Agnieszka Skrzypczak otrzymała wyróżnienie aktorskie 2. edycji Festiwalu Sztuki Aktorskiej Teatropolis w Łodzi za monodram „Ifigenia ze Splott”. Spektakl w reż. Filipa Gieldona wystawiony w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi to wzruszająca opowieść o przemianie serca, którą dokonać może tylko bezwarunkowa miłość matki do dziecka. Recenzowaliśmy ją na łamach Afirmacji TUTAJ.

Przedstawienie „Ifigenia ze Splott” Gary’ego Owena nawiązuje do postaci antycznej, która została poświęcona dla lepszych wiatrów w żaglach dla armii w drodze do Troi.

Agresorka w dresach

Na deskach łódzkiego teatru dostajemy jednak zupełnie inną opowieść. Na wskroś uwspółcześnioną. Bohaterka to wulgarna młoda kobieta, która żyje z zasiłku i na garnuszku babci. Nie stroni od używek, łatwo popada w furię, bywa agresywna. Trzeba jej się jednak bliżej przyjrzeć, by dostrzec, że Ifigenia odczuwa po prostu ogromną pustkę, brak miłości i samotność. Kontakty z mężczyznami z pewnością tych deficytów nie uzupełnią. Życie kobiety bez wątpienia wyglądałoby tak samo, gdyby nie nagły zwrot akcji w jej życiu. Ifigenia doświadcza ogromnej przemiany, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Los stawia przed nią ogromne wyzwanie…

https://pomagam.pl/afirmacjaextra

Wielowymiarowy portret współczesnej dziewczyny

Rola głównej bohaterki napisana jest w sposób, który pozwala aktorce na wykreowanie szerokiego spektrum emocji. Wcielająca się w Ifigenię Agnieszka Skrzypczak została doceniona za: „wielowymiarowy portret współczesnej dziewczyny, poszukującej wartości w świecie tych wartości pozbawionym oraz za przypomnienie siły aktorstwa w Łodzi”. Nagrodę przyznała kapituła w składzie: Andrzej Seweryn, Anna Seniuk, Danuta Stenka, Łukasz Maciejewski i Krzysztof Witkowski. Spektakl został zakwalifikowany do konkursu spośród kilkuset zgłoszeń i znalazł się wśród 9 nominowanych przedstawień w kategorii Open. Równorzędne wyróżnienia aktorskie jury przyznało także Agnieszce Przepiórskiej i Łukaszowi Lewandowskiemu.

Nagrodzony spektakl będzie można zobaczyć na scenie w Teatrze Jaracza w Łodzi 6 i 7 kwietnia o godzinie 19. Polecamy!

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji