[NASZ WYWIAD] Prof. Zoll dla Afirmacji: Kwestie moralne nie podlegają referendum!

W związku z rozpoczynającą się w Sejmie debatą nad projektami ustaw dążących do zmniejszenia ochrony życia poczętego 9 kwietnia w siedzibie Katolickiej Agencji Informacyjnej odbyła się zorganizowana przez KAI oraz Polską Federację Ruchów Obrony Życia konferencja pt. „W obronie konstytucyjnych praw do życia, macierzyństwa i rodziny”. W jej trakcie głos zabrał m.in. b. przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego i b. Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll.

Po konferencji w rozmowie z Lidią Sankowską-Grabczuk prof. Zoll odpowiedział na pytania m.in. o konstytucyjność nowych sejmowych propozycji oraz potencjalnego referendum ws. aborcji, zajął także stanowisko w kwestii bezprawnego rozszerzania tzw. przesłanki eugenicznej. Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy:

Całą konferencję zorganizowaną przez Katolicką Agencję Informacyjną można zobaczyć poniżej. W trakcie odpowiedzi na pytania w końcowej części spotkania prof. Zoll rozwinął wątek nadinterpretowania obowiązujących w Polsce przepisów celem dokonywania aborcji na dzieciach zdolnych do samodzielnego życia poza łonami ich matek, w tym w szczególności dzieci z Zespołem Downa:

CZYTAJ TAKŻE: Prawo do życia to najbardziej podstawowe z praw człowieka!

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://pomagam.pl/ah846n
https://www.facebook.com/events/1717038125371725

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji