Franklin Graham: papież, błogosławiąc pary tej samej płci, „nie uchroni ich przed sądem Bożym”

Franklin Graham przybył w miniony weekend do Polski, realizując „Bóg Cię kocha tour”. Głosił miłość Bożą oraz to, że Bóg jest realny i tylko On może wypełnić pustkę w życiu „nawet jeśli od niego uciekasz”. Ale wypowiedział się także mocnym głosem na tzw. tematy kulturowe, dotyczące aborcji i homoseksualizmu.

Nie była to zresztą jego pierwsza tego typu wypowiedź. Już wcześniej Franklin Graham mocno i konkretnie zareagował na zgodę papieża Franciszka na błogosławienie par homoseksualnych, napisał także list do osób LGBT+, gdy odmówiono mu organizacji wydarzenia w Liverpoolu. Boża miłość nie jest kompromisowa wobec grzechów, także seksualnych, ale oferuje przebaczenie, jeśli spotyka się z pokutą.

Syn Billy’ego Grahama także zapełnia stadiony i rozmawia z koronowanymi głowami

Franklin Graham to syn znanego ewangelisty Billy’ego Grahama – przyjaciela amerykańskich prezydentów i brytyjskiej królowej Elżbiety II. Szacuje się, że Billy Graham głosił na żywo 210 milionom ludzi w ponad 185 krajach. Jego syn, Franklin, podobnie jak ojciec zapełnia na świecie ogromne stadiony, głosząc tę samą, od wieków niezmienną Ewangelię: dobrą wiadomość o ratunku w Jezusie – ratunku od grzechu i sądu Bożego. 13 kwietnia 2024 r. gościł w Polsce (już po raz drugi). Tauron Arena w Krakowie była wypełniona po brzegi, choć aby zapełnić ją pojawić się musi 20 tysięcy widzów. Po spotkaniu w całą Polskę rozjechało się kilkadziesiąt, a może kilkaset autokarów.

https://pomagam.pl/ah846n

Top muzycy świata chrześcijańskiego w Krakowie

Przesłanie Franklina Grahama można było usłyszeć po koncercie, gdzie wystąpiły gwiazdy muzyki chrześcijańskiej światowego formatu, jak Michael W. Smith (trzykrotny zdobywca nagrody Grammy) czy obdarzona niezwykłym głosem i ekspresją Taya, wywodząca się ze grup Hillsong United (śpiewa słynną piosenkę „Oceans” o kilkuset milionach odtworzeń na YouTubie). Do duetu w tej piosence zaprosił ją ostatnio m.in. Andrea Bocelli. Jako support wystąpili m.in. polski zespół CSM Worship, wirtuoz gitary Dennis Agajanian czy zespół The Tommy Coomes Band, który część pieśni zaśpiewał po polsku.

„Ale Franklin, świat się zmienia”… Padła mocna odpowiedź

Franklin Graham, podobnie jak jego ojciec, głosi bezkompromisowe prawdy Ewangelii. Billy Graham był zaangażowany m.in. w ruch praw obywatelskich w USA, walczył między innymi z segregacją rasową (był przyjacielem Martina Luthera Kinga). Podczas spotkania w Krakowie w minioną sobotę Franklin odważnie wypowiedział się przeciwko zabijaniu dzieci nienarodzonych. Przypomniał także biblijną definicję małżeństwa: to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny.

„Świat się zmienia, ale Boża miłość, Jego prawa się nie zmieniają”, „Boże prawo się nie zmienia. Bóg stworzył seks i on chce, byśmy cieszyli się seksem, ale on jest przeznaczony dla dwojga ludzi w małżeństwie, a nie poza małżeństwem. I to jest małżeństwo między kobietą a mężczyzną, a nie dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet” – padło kluczowe zdanie (od 2 godz. 25 min), gdzie przesłanie Franklina Grahama zostało przerwane spontanicznymi, głośnymi oklaskami. „Jeśli zgrzeszyłeś w obszarze seksualności – Bóg chce ci przebaczyć, jeśli tylko odwrócisz się od swoich grzechów i będziesz za nie żałować” – kontynuował.

CZYTAJ TAKŻE: Deklaracja Fiducia supplicans jest po prostu błędem

Ostrzeżenie dla papieża Franciszka

Cztery miesiące temu Franklin Graham mocno i konkretnie zareagował na zgodę papieża Franciszka na błogosławienie par homoseksualnych zawartą w deklaracji Fiducia supplicans (co stanowi wybieg, pomimo zachowania tradycyjnej definicji małżeństwa):

Tak zwane „błogosławieństwa” od przywódców religijnych nie uchronią cię przed sądem Bożym! Papież Franciszek zatwierdził teraz księży katolickich „błogosławiących” pary tej samej płci. Ale nikt z nas, łącznie z Papieżem, nie ma prawa „błogosławić” tego, co Bóg nazywa grzechem. „Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem…” (Izajasza 5:20). Dobra Nowina jest taka, że ​​już teraz Bóg przebaczy grzech, ale my musimy przyjść do Niego Jego drogą i na Jego warunkach – odpokutowując za nasze grzechy i pokładając wiarę w Jego Synu, Panu Jezusie Chrystusie. W przeciwnym razie Biblia mówi: „Zagłada przestępców i grzeszników nastąpi razem, a ci, którzy opuszczają Pana, zostaną wytraceni” (Izajasz 1:28).

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji