Niemieccy parlamentarzyści zagłosowali za ułatwieniem prawnej “zmiany płci”

Ustawa o Samostanowieniu, za którą zagłosowali niemieccy parlamentarzyści ułatwi osobom w wieku od 14 lat i starszym prawną zmianę swojego imienia oraz płci w Niemczech.

W niechlubnym głosowaniu 374 posłów zagłosowało za, 251 przeciw, a 11 wstrzymało się od głosu. Zgodnie z Ustawą o Samostanowieniu, obywatele Niemiec od 14 roku życia będą mogli zmienić w dokumentach zapis dotyczący imienia oraz płci poprzez złożenie deklaracji w urzędzie rejestrowym.

Niemieccy politycy ułatwili prawną “zmianę płci” nastolatkom powyżej 14 roku życia

Dla nieletnich powyżej 14 roku życia, będzie potrzebna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. W przypadku dzieci poniżej 14 lat, rodzice będą musieli złożyć odpowiednią deklarację w urzędzie rejestrowym.

Niektórzy krytycy opisują nową ustawę jako mizoginistyczną. Jedną z takich osób była posłanka Sahra Wagenknecht, która przynależy do lewicowej partii Die Linke.

Jeśli mężczyźni mogą zadeklarować się jako kobiety za pomocą zwykłego oświadczenia ustnego, prawa kobiet oraz bezpieczne miejsca dla kobiet niedługo staną się przeszłością. – powiedziała Wagenknecht – Zamiast starannego reformowania sytuacji prawnej, co miałoby sens, koalicja światełek [przydomek dla koalicji rządzącej w Niemczech] wprowadza mizoginistyczną ustawę, która zamienia rodziców i dzieci w króliki doświadczalne w imię ideologii, z której korzysta jedynie przemysł farmaceutyczny.

Zgodnie z obowiązującą Ustawą Transseksualną z 1980 roku, raporty medyczne są warunkiem wstępnym do zmiany wpisu dotyczącego płci w dowodzie osobistym. Na taką zmianą musi wydać zgodę sąd.

Według Human Rights Watch, w ostatnich latach Argentyna, Belgia, Dania, Irlandia, Luksemburg, Malta, Norwegia, Portugalia, Hiszpania i Urugwaj usunęły uciążliwe wymagania dotyczące uznania płci prawnej, zapewniając teraz prostsze administracyjnie procesy uznania płci na podstawie oświadczenia własnego.

Nowa ustawa w Niemczech wejdzie w życie od listopada. Zatwierdzenie przez Bundesrat, izbę wyższą parlamentu, nie jest wymagane.

źródło: politico.eu

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji