Grzegorz Górny: Zmienili dziecko w płód, a tolerancję w afirmację. Rewolucja w języku trwa

W minioną sobotę, 13 kwietnia, o godz. 10:00, w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Kulturkampf 2.0. Świat kontra chrześcijanie”, poświęcona, jak zresztą wskazuje nazwa, tematyce prześladowań chrześcijan. Konferencja stanowiła część odbywających się w arkadach Zamku Targów Wydawców Katolickich oraz wstęp do Narodowego Marszu Życia, jaki kolejnego dnia przemaszerował ulicami stolicy. Wydarzenie poprzedził briefing prasowy dla mediów, a Afirmacja.info była jednym z jego patronów medialnych. Pierwszym z prelegentów w jej trakcie był znany publicysta, Grzegorz Górny.

Górny poświęcił swój wykład zmianom, jakich wrogowie cywilizacji życia próbują dokonać na języku. Dopiero bowiem po zmianie znaczenia podstawowych pojęć możliwe jest skuteczne przeprowadzenie rewolucji. Górny wskazał przy tym, iż jest to taktyka znana już w czasach konfucjańskich i z powodzeniem zastosowana choćby w przypadku rewolucji francuskiej czy później przez bolszewików.

W ocenie publicysty z podobnym zjawiskiem prób zmiany znaczenia fundamentalnych pojęć mamy do czynienia dzisiaj. Górny określa je mianem “pełzającej rewolucji semantycznej”. Jako przykład słowa, którego znaczenie zostało dziś zmanipulowane, publicysta podał “tolerancję”, która to przez wieki oznaczała zdolność “ścierpienia” postaw czy poglądów niezgodnych z naszymi, dziś zaś wymuszać ma ich afirmatywną, entuzjastyczną akceptację.

Podobna (r)ewolucja semantyczna dokonała się w odniesieniu do pojęć związanych z zagadnieniem aborcji. Pierwotnie bowiem dyskusja nie toczyła się wokół tego, czy maluch pod sercem swej matki w ogóle jest człowiekiem – fakt ten uznawano za pewnik i znajdowało to swoje odzwierciedlenie w prawie. Dziś zaś zamiast o “człowieku” lewica mówi o “płodzie”, a aborcję nazywa “powrotem do zdrowia reprodukcyjnego” (sformułowania takiego używa nawet ONZ). Skutek w obrębie psychologii społecznej jest taki, że ludzie, oswojeni z nowym językiem, przestają myśleć o poczętym dziecku jako o człowieku.

CZYTAJ TAKŻE: Świat kontra chrześcijanie. Trwają prześladowania krwawe, jak i w białych rękawiczkach

ZOBACZ CAŁY WYKŁAD GRZEGORZA GÓRNEGO NA KANALE AFIRMACJA TV:

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji