Włochy: nowe prawo zwiększy możliwości pro-liferom. “Nie możemy kryminalizować obrońców życia”

Izba niższa włoskiego parlamentu przyjęła w poniedziałek ustawę, która umożliwi grupom pro-life pracę w ośrodkach doradztwa aborcyjnego.

Ta ustawa, mająca na celu zagwarantowanie wolności słowa i sumienia działaczom pro-life, jest częścią większego pakietu inicjatyw pochodzących z gabinetu premier Georgii Meloni. Komentatorzy życia politycznego we Włoszech zakładają, że propozycja w łatwy sposób uzyska aprobatę Senatu.

Wyłom w systemie? Pro-liferzy będą mogli rozmawiać z kobietami w ośrodkach doradztwa aborcyjnego

Nie wolno kryminalizować osób, które są przeciwne aborcji – powiedział wicepremier Antonio Tajani –Zawsze pozwalaliśmy na wolność sumienia w kwestiach tego rodzaju. Uważam, że każdy powinien postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami i sumieniem – dodał.

Grupy feministyczne i opozycja skrytykowały tę ustawę jako działanie przeciwko prawom kobiet.

Meloni stwierdziła, że nie ma zamiaru zmieniać włoskiego prawa aborcyjnego, które pozwala na przeprowadzenie aborcji w ciągu pierwszych 90 dni ciąży.

Zgodnie z włoskim prawem aborcyjnym uchwalonym w 1978 roku, kobiety muszą udać się do ośrodka doradztwa aborcyjnego przed przeprowadzeniem procedury. Pierwotnie tego rodzaju placówki miały pomagać kobietom znaleźć alternatywy dla aborcji, ale według działaczy pro-life od dłuższego czasu faktycznie doradzano tam dokonanie aborcji, czyli de facto zabójstwa dziecka.

W treści nowej ustawy znajduje się wyraźny zapis o tym, że ośrodki doradcze mogą “korzystać, bez uzyskiwania nowych lub większych środków pochodzących z finansów publicznych, również z zaangażowania trzeciego sektora, który posiada kwalifikowaną wiedzę w zakresie wsparcia macierzyństwa.”

Jednakże Jacopo Coghe, rzecznik głównej włoskiej organizacji pro-life Pro Vita & Famiglia, powiedział włoskim mediom, że jego grupa nie ma zamiaru wchodzić do ośrodków doradztwa aborcyjnego. Zamierzają natomiast kontynuować swoją pracę poprzez lobbing i podnoszenie świadomości społecznej.

Pro-lifer dodał również, że ośrodki doradcze powinny “wrócić do swojej pierwotnej funkcji pomagania kobietom znaleźć konkretne alternatywy dla aborcji.”

źródło: europeanconservative.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji