Dziecko w świecie (anty)wartości. Jak wychowywać po chrześcijańsku?

Zapraszamy na inspirującą konferencję naukową “Dziecko w świecie (anty)wartości. Jak wychowywać po chrześcijańsku”, której celem jest wspólne poszukiwanie uzasadnień naukowych dla chrześcijańskich wartości moralnych oraz przekazanie tej wiedzy rodzicom i wychowawcom. Już w tę sobotę (25 maja) w Warszawie na UKSW (Kampus Wójcickiego).

Podczas tego wydarzenia eksperci z różnych dziedzin nauki oraz praktycy będą dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i uwagami dotyczącymi roli wartości chrześcijańskich w procesie wychowania oraz uwarunkowań tego procesu.

Konferencja już jutro! Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku?

Współczesny świat często promuje wartości, które mogą być sprzeczne z chrześcijańskimi przekonaniami. Rodzice nieraz czują się zagubieni, starając się zrozumieć i zgodnie z wiarą wychować swoje dzieci w obliczu tych nowych wyzwań. Z kolei młodzież często nie do końca rozumie wartości, którymi kierują się ich rodzice i wychowawcy, co może prowadzić do konfliktów i niezrozumienia między pokoleniami.


Podczas konferencji będziemy analizować te trudności oraz poszukiwać sposobów na budowanie mostów porozumienia między pokoleniami. Naszym celem jest nie tylko dostarczenie naukowych uzasadnień dla chrześcijańskich wartości moralnych, ale także stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń, która pomoże uczestnikom lepiej zrozumieć i wspierać się nawzajem w procesie wychowania dzieci w dzisiejszym, skomplikowanym świecie.

Podczas konferencji skupimy się na tym, na czym obecnie polega wartość życia i rodziny. Przyjrzymy się temu, jaka jest współczesna młodzież, czym się kieruje i jakie podejmuje wybory oraz jak wygląda sytuacja zdrowia psychicznego w tej grupie. Spróbujemy również poszukać odpowiedzi na pytanie, jak wychować dzieci do odpowiedzialności. Ważnym elementem konferencji będzie część warsztatowa, podczas której uczestnicy poznają praktyczne wskazówki odnośnie do tego, jak rozmawiać z dzieckiem.

Jak wygląda plan konferencji?

Wybrani prelegenci i tematy ich wystąpień:
ks. dr hab. Zdzisław Struzik, prof. em. UKSW, IJPII – Wartość życia (aksjologia)
dr hab. Michał Michalski, prof. UAM – Rodzina, czyli naukowa recepta na udane życie. Dlaczego bez rodziny trudno być szczęśliwym i bogatym?
dr hab. Maria Sroczyńska prof. UKSW- Portret współczesnej młodzieży
dr Anna Wieradzka-Pilarczyk (UAM) – Transformacja od „ja” do „my” jako szansa na stawanie się dorosłym. O perspektywie wychowania młodego pokolenia do odpowiedzialnej dorosłości
dr Maria Marcińczuk – Zdrowie psychiczne nastolatków w kontekście wyzwań współczesności
mgr Agnieszka Marianowicz-Szczygieł – Nietrwałość skłonności homo- i transseksualnych u młodzieży a alarmujący wzrost statystyk występowania
Leila Miller autorka książki “Tak zostaliśmy stworzeni” – nagranie wideo z polskimi napisami

Warsztat z komunikacji poprowadzą Beata i Marcin Mądrzy: Małe decyzje w wielkiej walce. Co to znaczy wychowywać syna/córkę do postawy czystego serca?

Konferencja odbędzie się 25 maja 2024 roku w Warszawie na UKSW (Kampus Wójcickiego), budynek 21, aula 108, z możliwością uczestnictwa online dla zarejestrowanych uczestników. Wydarzenie skierowane jest do rodziców, wychowawców i katechetów, a koszt udziału wynosi około 60 zł.

Organizatorzy to Fundacja Prodoteo; Katedra Katechetyki Fundamentalnej i Materialnej, Wydział
Teologiczny UKSW; Wydział Studiów nad Rodziną UKSW; Instytut Jana Pawła II

Konferencja odbędzie się pod patronatem Komisji Wychowania Katolickiego KEP

źródło: Fundacja Prodeteo

KONFERENCJA BĘDZIE DOSTEPNA NA ŻYWO TUTAJ:

CZYTAJ TAKŻE:

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji