“Wołyń bez mitów 2”. Zapraszamy na premierę!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „WOŁYŃ BEZ MITÓW 2” z okazji 81. rocznicy kulminacji ukraińskiego ludobójstwa na Polakach i innych obywatelach II RP. Wydarzenie odbędzie się 11 lipca o 19:30 w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Podczas konferencji odbędzie się również premiera książki “WOŁYŃ BEZ MITÓW 2”.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Jednym z prelegentów będzie redaktor naczelny tygodnika “Do Rzeczy” Paweł Lisicki. W wydarzeniu wezmą udział także m.in.: dr Lucyna Kulińska, prof. Andrzej Zapałowski, Leszek Żebrowski i Rafał Otoka Frąckiewicz.

Wydarzenie jest połączone z premierą książki “WOŁYŃ BEZ MITÓW 2. Kulisy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”, zawierającej cykl wywiadów-rzek przeprowadzonych przez Pawła Zdziarskiego, którego rozmówcy będą jednocześnie prelegentami konferencji.

Książka “Wołyn Bez Mitów 2”

Książka “Wołyń bez mitów” to druga publikacja autorów na ten temat. Rok wcześniej ukazała się “WOŁYŃ BEZ MITÓW. Kulisy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach” pod redakcją Pawła Zdziarskiego. Autorami są m.in.: Stanisław Srokowski, Edward Bień, Henryk Jakubicki, Czesław Filipowski, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, dr Michał Siekierka, Ewa Siemaszko, dr Leon Popek, Leszek Żebrowski, dr Leszek Pietrzak, dr Krzysztof Kawęcki, Ireneusz Lisiak, Witold Gadowski, Paweł Lisicki, Stanisław Michalkiewicz i Łukasz Warzecha.

Na temat ukraińskiego ludobójstwa na terenie dawnych południowo-wschodnich województw II RP pojawia się mnóstwo mitów. W imię politycznej poprawności unika się nazwania rzeczy po imieniu. Zupełnie zapomina się o tym, że wprowadzony przez władze w Kijowie zakaz ekshumacji i pochówków Polaków, kult zbrodniarzy z OUN-UPA oraz zakłamywanie historii to nieustanne dostarczanie argumentów Kremlowi. Dobre relacje polsko-ukraińskie muszą zostać oparte na prawdzie, inaczej będą jedynie wydmuszką. Paweł Zdziarski przeprowadził serię wywiadów-rzek ze świadkami ludobójstwa, wybitnymi historykami i znanymi publicystami. W ten sposób powstała pierwsza w Polsce publikacja, która przedstawia temat ludobójstwa na Kresach w tak szeroki sposób. Może to być doskonała odtrutka na propagandę i cenzurę, którą stosują media głównego nurtu – czytamy we fragmencie książki.

źródło: Do Rzeczy

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: