Lewica chce rozmawiać z Polakami o rodzinie. “Trzeba zadbać o nowoczesną, europejską i prospołeczną przyszłość Polski”

Lewica zapowiedziała wznowienie trasy po Polsce. Hasłem spotkań z wyborcami jest “Bezpieczna rodzina”. Ma to być kontynuacja podróży, jaką partia rozpoczęła podczas wakacji. Partia zapowiedziała spotkania w 16 województwach. Lewica chce rozmawiać między innymi o rodzinie.

O inauguracji akcji poinformował na konferencji prasowej Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy. Zaznaczył, że w ten sposób partia chce pokazać, że “chcemy wspólnie jak najlepiej dla naszego kraju”.

Lewica o rodzinie: trasa po miastach powiatowych

Politycy planują odwiedzić sto miast powiatowych. Adrian Zandberg zdradził, że jest to akcja przygotowana pod zbliżające się wybory. – To wśród ludzi trzeba zawalczyć o to, żeby za kilka miesięcy zmienić ten zły rząd i zadbać o lepszą, nowoczesną, europejską i prospołeczną przyszłość Polski – powiedział.

Politycy chcą przekonywać Polaków do rozwiązań jakie proponują w ramach pakietu “Bezpieczna rodzina”. Magdalena Biejat podkreśliła, że bardzo ważnym elementem tego programu jest wsparcie seniorów. Zauważyła także, że wśród tej grupy jest “nieproporcjonalnie wiele kobiet”.

Elementem spotkań będzie także zbiórka podpisów pod projektem ustawy zakładającej wprowadzenie tzw. wdowiej renty. Ma ona zagwarantować emerytom “godne funkcjonowanie” po śmierci współmałżonka. – Inicjatywa ta pozwala wzmocnić wsparcie dla tych, którzy zostają wdowami i wdowcami – powiedziała Magdalena Biejat.

Aby projekt obywatelski został poddany pod obrady Sejmu potrzeba 100 tys. podpisów z poparciem.

Źródło: PAP, Twitter

CZYTAJ TAKŻE: KURIOZUM. Lewica organizuje Polkom aborcję w Finlandii

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji